Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Włosi nie chcą mieć dzieci

Ponad 55 proc. Włochów w wieku rozrodczym nie ma i nie chce mieć dzieci. Jako główny powód ankietowani podają względy ekonomiczne – poważne trudności w znalezieniu pracy i brak wsparcia finansowego dla rodzin z dziećmi. Badanie postaw młodych Włochów wobec dzietności zamówiło Ministerstwa Zdrowia.

Badanie ujawniło również stan i źródła wiedzy nt. planowania rodziny. Zaledwie 5 proc. ankietowanych miało świadomość, że po ukończeniu 30. roku życia szanse kobiety na urodzenie dziecka zaczynają stopniowo maleć. Co czwarty ankietowany był przekonany, że trudności z zajściem w ciążę pojawiają się u kobiet dopiero między 40. a 44. rokiem życia.

Aż 89 proc. chłopców i 84 proc. dziewcząt w wieku 16-17 lat w internecie poszukuje informacji na temat seksualności i płodności. Tylko co czwarty nastolatek rozmawia na te tematy z rodzicami.

Z kolei 1 na 3 nastolatków przyznał w badaniu, że ma już za sobą pierwsze kontakty seksualne, a 90 proc. spośród nich potwierdziło, że korzysta ze środków antykoncepcyjnych. Wśród nastolatków tylko 7 proc. zadeklarowało, że nie chce mieć w przyszłości dzieci, a 80 proc. przyznało, że chciałoby założyć rodzinę przed ukończeniem 30. roku życia.
 
Wśród studentów ponad 80 proc. potwierdziło, że rozpoczęło już współżycie seksualne, a 95 proc. z nich przyznało się do regularnego korzystania z antykoncepcji.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI via Deon - 25.02.2019 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (Oliver-Bonjoch – praca własna) - CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4596368

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag