Kraków: Pierwsze Piątki Małżonków

„Dziękuję, przepraszam, proszę o wybaczenie”. W Krakowie rusza nowa inicjatywa dla małżonków. W pierwszy piątek lutego 2016 r. w sanktuarium św. Jana Pawła II zostaną zainaugurowane Pierwsze Piątki Małżonków (PPM).
 
Celem PPM jest pomaganie małżonkom we wzrastaniu w miłości do Boga i współmałżonka oraz w budowaniu "rodzin silnych Bogiem". Wspólne doświadczenie życia w łasce uświęcającej uzdalnia do większej radości z doświadczanego dobra i pomaga w pokonywaniu małżeńskich i rodzinnych trudności, które po ludzku mogą przerastać człowieka.
 
„Małżeńskie” odprawienie w Roku Miłosierdzia albo przynajmniej rozpoczęcie Nabożeństwa Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca to także szczególna sposobność, aby uczyć się przebaczać, naprawiać, umacniać i rozwijać swoje małżeństwo.
 
Ponadto PPM to praktyczna odpowiedź na prośbę papieża Franciszka związaną z trwającym Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia. Podczas jednej z katechez środowych Ojciec Święty prosił, aby przeżywanie Roku Miłosierdzia "zacząć od tych znaków, które powodują dużą moc miłości". Pierwsze Piątki Małżonków to właśnie zaproszenie do czerpania z tych źródeł, które dają moc.
 
Jak przypominają organizatorzy PPM, takim źródłem jest przede wszystkim Eucharystia, sakrament pokuty i pojednania oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Pragnąc być mocnymi mocą miłości - o co prosił św. Jan Paweł II - powinniśmy korzystać z tych "odnawialnych źródeł" miłości".
 
PPM w Sanktuarium św. Jana Pawła II będą odbywać się w Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa, Kościele Relikwii i Kaplicy Pojednania. Istota praktyki pierwszych piątków, materiały na temat PPM oraz krakowski harmonogram nabożeństw - na stronie internetowej Pierwsze Piątki Małżonków
 
Nabożeństwo Pierwszych Piątków Małżonków para małżeńska może również podjąć indywidualnie, gdziekolwiek mieszka.
 
Zachęcamy!
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI (jm) - 04.02.2016 r.]
 
Zdjęcie:Zdjęcie: Dzięki uprzejmości photostock na FreeDigitalPhotos.net / Image courtesy of photostock on FreeDigitalPhotos.net

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.