Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Kraków: Pierwsze Piątki Małżonków

„Dziękuję, przepraszam, proszę o wybaczenie”. W Krakowie rusza nowa inicjatywa dla małżonków. W pierwszy piątek lutego 2016 r. w sanktuarium św. Jana Pawła II zostaną zainaugurowane Pierwsze Piątki Małżonków (PPM).
 
Celem PPM jest pomaganie małżonkom we wzrastaniu w miłości do Boga i współmałżonka oraz w budowaniu "rodzin silnych Bogiem". Wspólne doświadczenie życia w łasce uświęcającej uzdalnia do większej radości z doświadczanego dobra i pomaga w pokonywaniu małżeńskich i rodzinnych trudności, które po ludzku mogą przerastać człowieka.
 
„Małżeńskie” odprawienie w Roku Miłosierdzia albo przynajmniej rozpoczęcie Nabożeństwa Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca to także szczególna sposobność, aby uczyć się przebaczać, naprawiać, umacniać i rozwijać swoje małżeństwo.
 
Ponadto PPM to praktyczna odpowiedź na prośbę papieża Franciszka związaną z trwającym Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia. Podczas jednej z katechez środowych Ojciec Święty prosił, aby przeżywanie Roku Miłosierdzia "zacząć od tych znaków, które powodują dużą moc miłości". Pierwsze Piątki Małżonków to właśnie zaproszenie do czerpania z tych źródeł, które dają moc.
 
Jak przypominają organizatorzy PPM, takim źródłem jest przede wszystkim Eucharystia, sakrament pokuty i pojednania oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Pragnąc być mocnymi mocą miłości - o co prosił św. Jan Paweł II - powinniśmy korzystać z tych "odnawialnych źródeł" miłości".
 
PPM w Sanktuarium św. Jana Pawła II będą odbywać się w Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa, Kościele Relikwii i Kaplicy Pojednania. Istota praktyki pierwszych piątków, materiały na temat PPM oraz krakowski harmonogram nabożeństw - na stronie internetowej Pierwsze Piątki Małżonków
 
Nabożeństwo Pierwszych Piątków Małżonków para małżeńska może również podjąć indywidualnie, gdziekolwiek mieszka.
 
Zachęcamy!
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI (jm) - 04.02.2016 r.]
 
Zdjęcie:Zdjęcie: Dzięki uprzejmości photostock na FreeDigitalPhotos.net / Image courtesy of photostock on FreeDigitalPhotos.net

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag