Przerażająca norma prawna

Kard. Timothy Dolan, arcybiskup Nowego Jorku, skierował list otwarty do wiernych. Odniósł się w nim do uchwalonego przez władze stanu Nowy Jork prawa pozwalającego na dokonanie aborcji aż do momentu rozpoczęcia porodu. Kardynał nazwał je „przerażającą” normą i zaznaczył, że nie pozwala ono także na wyrażenie sprzeciwu sumienia (tzw. klauzula sumienia) przez personel medyczny, który chciałby odmówić uczestnictwa w tej makabrycznej procedurze.

Kard. Dolan wezwał władze polityczne do opamiętania, wycofania ustawy oraz do poważnej refleksji nad hierarchią zasad. Zwrócił uwagę, że obrony życia nie można ograniczać tylko do sfery wyznaniowej i katolickiej, ponieważ mówią o niej inne religie, konstytucja, a wreszcie sama biologia.

Gubernator odpowiedział kardynałowi pośrednio. Na łamach dziennika „New York Times” określił jego stanowisko jako „skrajnie prawicowe”.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego Vatican News/ PL (K.Ołdakowski SJ) – 14.02.2019 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (S.Kargaltsev from New York, US - St Patrick's Cathedral) - CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25709439

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.