Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Ukraina: Rok Świętości Małżeństwa i Rodziny

Episkopat Ukrainy ogłosił, że rok 2019 w tym kraju będzie Rokiem Świętości Małżeństwa i Rodziny. Został on oficjalnie zapoczątkowany w Niedzielę Świętej Rodziny. We wszystkich diecezjach rzymskokatolickich rozpoczynają się różne inicjatywy duszpasterskie, które mają ożywić ducha modlitwy w rodzinach. Jedną z nich jest peregrynacja Ikony Świętej Rodziny, która odwiedza wspólnoty parafialne i poszczególne rodziny.

W archidiecezji lwowskiej peregrynacja Ikony Świętej Rodziny rozpoczęła się w ubiegłą niedzielę. Metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki uroczyście poświęcił Ikonę, która teraz wędruje od parafii do parafii i od domu do domu. Abp Mokrzycki podkreślił, że „przede wszystkim należy pamiętać, iż Chrystus narodził się w rodzinie i wychował się w rodzinie. Chcemy, aby uświęcił On nasze rodziny, tak jak uświęcił Rodzinę Nazaretańską”.

W dniach 20–22 września w Szarogrodzie i Winnicy (wschodnie Podole) zaplanowano Ogólnoukraiński Kongres Rodzin. Organizatorzy chcą zaprosić znane osoby, aby podzieliły się swoim doświadczeniem wiary oraz życia małżeńskiego i rodzinnego. Kongres rozpocznie się w Szarogrodzie Drogą Krzyżową, w intencji pojednania w małżeństwach i rodzinach.

W wyznaczonych przez biskupów kościołach stacyjnych lub za udział w przedsięwzięciach związanych z Rokiem Świętości Małżeństwa i Rodziny można będzie uzyskać odpust zupełny. Wierni mają sporo okazji do skorzystania z tego szczególnego przywileju – mogą wybrać m.in. duchową adopcję poczętego dziecka, jedną część Różańca za małżeństwa lub rodziny przeżywające kryzys, ofiarowanie swoich cierpień w intencji małżeństw lub rodzin w kryzysie, udział w marszu za rzecz życia i rodziny, udział (chociaż jednego dnia) w Kongresie Rodzin w Winnicy i Szarogrodzie.

Rok Świętości Małżeństwa i Rodziny jest formą pomocy małżeństwom i rodzinom, które obecnie przeżywają niemałe trudności z różnych przyczyn. Głównie z powodu sytuacji ekonomicznej na Ukrainie - wiele małżeństw rozpada się, bo jedno z małżonków wyjeżdża zagranicę, żeby zarobić pieniądze. W ostatnich latach można zauważyć również intensyfikację polityki gender, która bezpośrednio uderza w rodzinę.

„Próbujemy pomóc” – mówił o inicjatywie Roku Świętości Małżeństwa i Rodziny, bp Radosław Zmitrowicz, Przewodniczący Komisji ds. Rodziny przy Konferencji Episkopatu Ukrainy.

[Na podstawie serwisu informacyjnego „Kurier Galicyjski” – 18.12.2019 r., także: Vatican News/ PL – 07.02.2019 r.]

Zdjęcie: Wikipedia - CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=178602)

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag