Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

USA: Aborcja nawet w pierwszej fazie porodu

W Stanach Zjednoczonych trwa dramatyczna walka, której stawką jest życie lub śmierć dzieci poczętych i noworodków. Obrońcy życia liczą na unieważnienie prawa aborcyjnego. Jest na to szansa, ponieważ prezydent Donald Trump lada dzień mianuje dwóch sędziów Sądu Najwyższego, którzy nie są zwolennikami aborcji. Precedensowy wyrok w sprawie Roe przeciwko Wade może zostać uchylony, a wtedy kwestia regulacji prawnych w sprawie warunków dopuszczalności aborcji pozostanie w gestii legislatury stanowej.

Niektóre stany w obawie przed zniesieniem regulacji federalnych (ogólnokrajowych) usiłują wprowadzić lokalne regulacje, biorąc za wzór stan Nowy Jork. Przyjęta w ubiegłym miesiącu nowojorska Ustawa o Zdrowiu Reprodukcyjnym (RHA) pozwala na aborcję do czasu rozpoczęcia akcji porodowej, w tym do 24. tygodnia ciąży na życzenie i aż do porodu w sytuacji jakiegokolwiek zagrożenia życia lub zdrowia matki. Jeszcze dalej chce pójść stan Wirginia – gubernator Ralph Northam przyznał, że na aborcję można by się zdecydować nawet w trakcie rozpoczętego już porodu.

Projekt ustawy Repeal Act (Akt Uchylenia) poszerza listę warunków, w których kobiety w stanie Wirginii mogą zażądać aborcji w trzecim trymestrze ciąży i pierwszej fazie porodu. Wystarczy, że jeden lekarz stwierdzi, iż kontynuowanie ciąży i urodzenie dziecka może stanowić zagrożenie dla zdrowia fizycznego lub psychicznego kobiety.

Co ciekawe, posłem sprawozdawcą projektu ustawy była Kathy Tran (Partia Demokratyczna), która na tym samym posiedzeniu przedstawiała projekt innej ustawy, ustawy chroniącej gąsienice (sic!). Larwy niszczą drzewostan i leśnicy próbowali je wytępić, ale Kathy Tran wzięła je w obronę: przecież z gąsienicy powstanie piękny motyl…

Natomiast w amerykańskim Kongresie nie udało się przyjąć prawa odnoszącego się do dzieci, które przeżyły aborcję. Miało ono zobowiązywać lekarzy z klinik aborcyjnych do udzielenia takim noworodkom wszelkiej niezbędnej pomocy medycznej i przewiezienia ich do szpitalnych oddziałów neonatologicznych.

Fakt, że prawo to zostało przegłosowane i odrzucone w Senacie i że kongresmeni nie przeciwstawili się ewidentnym aktom dzieciobójstwa, amerykański Episkopat nazwał czymś niepojętym. W wydanym w tej sprawie oświadczeniu przewodniczący komisji episkopatu ds. obrony życia stwierdził, że nieudzielenie opieki narodzonym już dzieciom, skazywanie ich na cierpienie i śmierć jest barbarzyństwem. Abp Joseph Neumann zaapelował do parlamentarzystów, by aborcyjnego dziedzictwa nie rozciągali na zabijanie noworodków.

[Na podstawie serwisu informacyjnego HLI (ks. S.J.Boquet) - 04.02.2019 r., Vatican News/ PL (K.Bronk) – 07.02.2019 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (Drnette – praca własna) - CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=46867553

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag