Partia Wiosna i "Umowa Biedronia”: antykoncepcja, aborcja, likwidacja klauzuli sumienia

W niedzielę na warszawskim Torwarze miała miejsce konwencja założycielska partii Wiosna b. prezydenta Słupska Roberta Biedronia, znanego działacza na rzecz osób LGBT. Przedstawiono nazwę ugrupowania, zespół liderów oraz pakiet propozycji programowych pod hasłem "Umowa Biedronia".

Jak powiedział lider nowej partii, "Polska jest kobietą, jej cierpienie jest jednak naszym cierpieniem". Omawiając program społeczny Wiosny Biedroń zapowiedział: "Przerwiemy piekło kobiet i w końcu zagwarantujemy kobietom prawo do bezpiecznego przerywania ciąży na żądanie do 12. tygodnia".
 
Zadeklarował również zapewnienie każdej kobiecie - niezależnie, czy jest mieszkanką dużego miasta czy niewielkiej wsi - dostępu do bezpiecznej opieki medycznej. Jak podkreślił, każda kobieta musi mieć dostęp do europejskich standardów.

"Wprowadzimy te europejskie standardy także do opieki okołoporodowej. Zagwarantujemy dostęp do nowoczesnej antykoncepcji, w tym nareszcie do tabletki 'dzień po'" – mówił polityk. Obiecał ponadto likwidację klauzuli sumienia.
 
"Postawimy na rodzinę i jej bezpieczeństwo, dlatego wprowadzimy rzetelną edukacją seksualną, zagwarantujemy znieczulenie przy porodzie i pełne finansowanie in vitro" - podkreślił Biedroń.

Plany Biedronia komentują politycy innych partii. Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w MSWiA, napisał wprost: "Robert Biedroń najpierw zapowiada zagwarantowanie praw zwierząt i drzew, później mówi o pozwalaniu na zabijanie nienarodzonych dzieci. To nie jest cywilizacja europejska. To cywilizacja śmierci”.

[Na podstawie serwisów informacyjnych: PAP via Deon, „Rzeczpospolita” – 03.02.2019 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (F123P456 – praca własna) - CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76319888)

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.