Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Aborcja nie może być "prawem człowieka"!

Aborcja nie może być "prawem człowieka" - powiedział papież Franciszek podczas spotkania z delegacją włoskiego Ruchu dla Życia. Podkreślił, że obrona życia jest "absolutnym obowiązkiem każdego".

"Jeśli życie jest łamane u swego początku, tym, co pozostaje, nie jest jego wdzięczne przyjęcie pełne zaskoczenia tym darem, ale zimna kalkulacja, co mamy i czym możemy dysponować" - stwierdził papież przed obchodzonym w niedzielę przez Kościół we Włoszech 41. Ogólnokrajowym Dniem dla Życia. "Wtedy życie sprowadza się do wymiaru dobra do konsumpcji, które można użyć i wyrzucić" - powiedział.

"Jakże dramatyczna jest ta wizja, niestety rozpowszechniona i zakorzeniona; przedstawiana także jako prawo człowieka; ile cierpienia przynosi najsłabszym z naszych braci" – mówił Franciszek.
 
Podkreślił, że "dobrowolne zgaszenie życia w jego zarodku jest w każdym przypadku zdradą naszego powołania, a także paktu łączącego pokolenia, który pozwala patrzeć naprzód z nadzieją. Tam gdzie jest życie, jest nadzieja!".
 
Papież zwrócił uwagę, że swą działalnością Ruch dla Życia pokazuje, że "ci, którzy zostali poczęci, są dziećmi całego społeczeństwa". "Ich zabijanie w ogromnej liczbie, przy przyzwoleniu ze strony państw, stanowi ciężki problem, który u podstaw podminowuje konstrukcję sprawiedliwości, zagrażając właściwym rozwiązaniom każdej innej kwestii ludzkiej i socjalnej" - ostrzegł Franciszek.

Następnie zaapelował do wszystkich polityków, aby "niezależnie od swej wiary uczynili kamieniem węgielnym dobra wspólnego obronę życia tych, którzy mają się narodzić, i ich wejście do społeczeństwa, którego są przyszłością i nadzieją". Franciszek podkreślił, że politycy nie mogą ulec logice skierowanej wyłącznie na własnym interes, bezpośredni zysk, czy tylko interes jakiejś grupy: „Politycy muszą patrzeć dalekosiężnie, z sercem muszą patrzeć na wszystkich”.

Papież dodał, że Dzień dla Życia ukazuje "pierwszorzędną wartość życia ludzkiego i absolutny obowiązek jego obrony, od poczęcia aż do naturalnej śmierci".

Franciszek zwrócił także uwagę, że obrona i ochrona życia wyraża się w wielu działaniach: ochronie zdrowia, edukacji, zapewnieniu pracy, czyli innymi słowy trosce o to, by człowiek mógł godnie żyć. Nie dotyczy to tylko jednostek czy wybranych zawodów, ale każdego człowieka.

[Na podstawie serwisu informacyjnego Vatican News/ PL (B.Zajaczkowska) – 02.02.2019 r., także: PAP via Deon - 02.02.2019 r.]

Zdjęcie ilustracyjne: Wikipedia (Elkin lalangui10 – praca własna) - CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70858316

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag