Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

USA: Protesty przeciw nowej ustawie aborcyjnej

Nasilają się protesty obrońców życia oraz grup i stowarzyszeń katolickich w USA po uchwaleniu nowojorskiej Ustawy o Zdrowiu Reprodukcyjnym (RHA). Nowe prawo pozwala na aborcję do czasu rozpoczęcia akcji porodowej, w tym do 24. tygodnia ciąży na życzenie i aż do porodu w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia matki. Ponadto ustawa pozwala na wykonywanie aborcji nie-lekarzom (położne, pielęgniarki/ pielęgniarze) i wykreśla aborcję z Kodeksu karnego, przez co wszystkim dzieciom w prenatalnej fazie życia odbiera status ewentualnej ofiary przestępstwa.

Ustawy o Zdrowiu Reprodukcyjnym została przyjęta 22 stycznia br. i natychmiast zatwierdzona przez gubernatora stanu Andrew Cuomo. Nowe prawo określił on mianem „postępowego” i wyraził nadzieję, że podobne rozwiązania zostaną wprowadzone w całym kraju.

Gubernator Andrew Cuomo to ten sam człowiek, który zapowiedział zeszłej jesieni, że "w duchu solidarności z Papieżem Franciszkiem" znosi karę śmierci w stanie Nowy Jork. Podarował życie skazanym na śmierć mordercom, a odebrał je niewinnym dzieciom…

Amerykanów szczególnie poruszyło fetowanie ponurego zwycięstwa| zwolenników aborcji poprzez podświetlenie charakterystycznych obiektów w mieście na różowy kolor (ukłon w stronę feministek). Iluminowana była m.in. iglica nowego One World Trade Center, które powstało na tym samym terenie, gdzie tysiące Amerykanów - w tym jedenaścioro nienarodzonych dzieci - straciło życie w zamachu z 11 września 2001 r.

Nowe WTC jest symbolem odporności Ameryki w konfrontacji ze złem i pamiątką po tych, którzy utracili życie. Nieopodal znajduje się Pomnik i Muzeum 9/11, gdzie uhonorowano "nienarodzone dziecko" każdej z jedenastu ciężarnych kobiet, które zginęły w zamachu.

Skrajna liberalizacja warunków przerywania ciąży spotkała się również z ostrą reakcją amerykańskich biskupów. Ordynariusz Albany, stolicy stanu Nowy Jork, bp Edward Scharfenberger nazwał nowe prawo skandalicznym. W ostrych słowach upomniał gubernatora za poparcie takiego prawodawstwa. Podkreślił, że decyzja ta jest absolutnie nie do pogodzenia z wyznawaną przez niego wiarą katolicką.

W katedrze Niepokalanego Poczęcia - która znajduje się nieopodal siedziby nowojorskich władz - zabrzmiały dzwony, aby przypomnieć o dramacie nienarodzonych oraz ich matek.

[Na podstawie serwisów informacyjnych: HLI (ks. Sh.J.Boquet)  – 28.01.2019 r., Vatican News/ PL (K.Ołdakowski SJ) – 30.01.2019 r.]

Zdjęcie: Wikipedia  (Nirmalya Naha - praca własna) - CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62794534

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag