ŚDM: Droga Krzyżowa trwa w stłumionym krzyku nienarodzonych…

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Droga Krzyżowa Chrystusa trwa nadal w stłumionym krzyku nienarodzonych dzieci, maltretowanych kobiet, młodych ludzi bez perspektyw na przyszłość, odrzuconych przez społeczeństwo. Tak mówił Papież Franciszek podczas wieczornego nabożeństwa Drogi Krzyżowej na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.

Ojciec Święty zwrócił uwagę nam, chrześcijanom, że często wpisujemy się w model społeczeństwa, które ignoruje cierpienie braci. Chrystus jednak jest przy każdej cierpiącej osobie.

“Ojcze, dzisiaj droga krzyżowa Twego Syna trwa nadal w stłumionym krzyku dzieci, którym uniemożliwia się narodziny i wielu innych, którym odmawia się prawa do posiadania dzieciństwa, rodziny, edukacji; które nie mogą się bawić, śpiewać, marzyć. W kobietach maltretowanych, wyzyskiwanych i opuszczonych, pozbawionych godności. W smutnych oczach ludzi młodych, którzy widzą, że zabrano im nadzieje na przyszłość z powodu braku wykształcenia i przyzwoitej pracy” – modlił się Ojciec Święty.

Papież podkreślił, że dzisiejsze społeczeństwo utraciło zdolność do wzruszenia w obliczu cierpienia. Chrystus dźwiga krzyż, podczas gdy obojętny świat pochłonięty jest dramatem swej beztroski.

Franciszek pytał, jak my odpowiadamy na wezwanie do niesienia krzyża razem z Chrystusem. Jako przykład trwania pod krzyżem wskazał Maryję, kobietę silną, wielką opiekunkę nadziei ludzi cierpiących.

[Na podstawie serwisu informacyjnego Vatican News/ PL (M.Król SJ)  – 26.01.2019 r.]

Zdjęcie: Logo ŚDM – Panama’ 2019

Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.