ŚDM: Aplikacja na smartfony odnosząca się do zagadnień bioetycznych

Podczas ŚDM zostanie zaprezentowana specjalna aplikacja na tematy bioetyczne. Poinformowała o tym prof. Gabriella Gambino, podsekretarz w Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Inicjatywa ta ma pobudzić w młodych pragnienie poznania prawdy dotyczącej najważniejszych problemów ludzkiej egzystencji.

Prof. Gambino, filozof i bioetyk, wyznała, że pomysł „bioetycznej” aplikacji zrodził się podczas dyskusji nad sposobem zainteresowania młodych ludzi ważnymi zagadnieniami dotyczącymi życia człowieka, takimi jak: metody rozpoznawania płodności, rozrodczość wspomagana, czy kwestie godnej śmierci.

Wyjaśnienia naukowe, refleksje etyczne, nauczanie Kościoła oraz wybrane świadectwa utworzyły „Klucz do bioetyki”. To rodzaj podręcznika w formie elektronicznej opracowany dla młodych przez Dykasterię ds. Świeckich, Rodziny i Życia we współpracy z Fundacją Jérôme Lejeune’a.

Podręcznik jest dostępny jako bezpłatna aplikacja po angielsku, włosku i hiszpańsku dla systemów operacyjnych Android. Wkrótce będzie można z niego korzystać w skróconej formie w systemach iOS.

[Na podstawie serwisu informacyjnego Vatican News/ PL (K.Ołdakowski SJ) – 25.01.2019 r.]

Zdjęcie: MorgueFile - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.