Marsz dla Życia w Paryżu

W najbliższą niedzielę (20 stycznia) ulicami stolicy Francji po raz trzynasty przejdzie Marsz dla Życia. W tym roku głównym tematem jest klauzula sumienia w zawodzie lekarza. Inicjatywa Marszu jest podejmowana przez wiele organizacji, w tym również stowarzyszeń katolickich.

Papież Franciszek za pośrednictwem Nuncjusza Apostolskiego we Francji abp Luigiego Ventury przekazał pozdrowienia oraz słowa zachęty uczestnikom paryskiego Marszu. Nuncjusz w przekazanym przesłaniu odwołuje się do przekonania Ojca Świętego, że wszelkie zło na świecie bierze początek w braku szacunku dla życia. Franciszek zachęca do nieustannego dawania świadectwa niezbywalnych wartości: godności człowieka oraz godności życia.

Pomimo prób banalizacji aborcji Marsz porusza sumienie społeczeństwa – przypominają jego organizatorzy. Marsz jest apelem do Francuzów, aby zdecydowanie respektowali prawo do życia i uznali prawo do sprzeciwu sumienia lekarzy w sytuacjach, gdy życie jest ludziom odbierane, choćby to byli „bracia nasi najmniejsi”, czyli poczęte dzieci.

[Na podstawie serwisu informacyjnego VaticanNews/ PL (K.Ołdakowski SJ)  – 14.01.2019 r.]

Zdjęcie ilustracyjne: Wikipedia [Wladyslaw (Taxiarchos228) - praca własna] - CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11836260

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.