Papież Franciszek przy grobach nienarodzonych dzieci

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ojciec Święty odprawił Mszę św. na rzymskim cmentarzu Laurentino. Jest to trzeci co do wielkości cmentarz Wiecznego Miasta i obecnie jedyne miejsce w Rzymie, gdzie odbywają się pogrzeby nienarodzonych dzieci.

W poprzednich latach, w liturgiczne wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Franciszek sprawował Eucharystię na różnych cmentarzach Rzymu -  Campo Verano, Prima Porta, a przed rokiem udał się na amerykański cmentarz wojskowy z czasów II wojny światowej w Nettuno.

O wyborze cmentarza Laurentino na miejsce papieskiej celebracji w Dzień Zaduszny zdecydował fakt, że od sześciu lat znajduje się tam tak zwany Ogród Aniołów, miejsce pochówku nienarodzonych dzieci.

“Papież postanowił tu przyjechać, bo usłyszał, że jest u nas Ogród Aniołów – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Claudio Palma, kapelan cmentarza Laurentino. Jest to jedynie miejsce w Rzymie, gdzie można pochować nienarodzone dzieci. Są to dzieci, które zmarły w skutek poronienia. Bo co się dzieje z ciałami dzieci, które padły ofiarą aborcji, tego nie wiadomo. Papież zechciał do nas przyjechać z tego właśnie powodu, aby podkreślić znaczenie ludzkiego życia”.

[Na podstawie serwisu informacyjnego Vatican News/ PL – 02.11.2018 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (rjshiflet) - FP

Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.