„Prosimy o podkreślenie cnoty czystości” – napisali młodzi do Papieża Franciszka

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Z prośbą o podkreślenie ważności cnoty czystości na drodze ku chrześcijańskiej świętości zwrócili się do papieża Franciszka i Ojców Synodalnych członkowie Ruchu Czystych Serc z Polski.

List został zamieszczony na stronie internetowej Konferencji Episkopatu Polski. Jego autorzy napisali, że dla młodych ludzi z 15-tysięcznego ruchu bardzo ważne jest "zachowanie czystości i życie w wolności od wszelkich nałogów".
 
Przedstawiamy Państwu pełną treść listu:
 
Członkowie Ruchu Czystych Serc wraz z redakcją czasopisma ewangelizacyjnego "Miłujcie się!" przesyłają z Polski wyrazy czci oraz synowskiego oddania Ojcu Świętemu i Ojcom Synodalnym w Rzymie. Wspólnota Ruchu Czystych Serc raduje się z podjęcia na synodzie tematu: "Młodzież, wiara i rozpoznania powołania".
 
"Ruch Czystych Serc" jest wspólnotą skupiającą młodych katolików, którzy pragną żyć zgodnie z Chrystusowym błogosławieństwem: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą" (Mt 5,8). Członkowie ruchu - wbrew współczesnej mentalności świata - podejmują trud życia wiarą zgodnie z Ewangelią, nauczaniem Kościoła katolickiego ze szczególnym uwzględnieniem teologii ciała św. Jana Pawła II.
 
W ten sposób starają się organizować swoje codzienne obowiązki tak, by osobista relacja z Jezusem była najważniejszym wydarzeniem każdego dnia. Zobowiązują się do powstawania z każdego grzechu w sakramencie pokuty, aby zawsze żyć w stanie łaski uświęcającej. Wierzą, iż drogą do prawdziwej miłości jest zachowanie czystości przedmałżeńskiej i wolność od wszelkich nałogów oraz w to, że możliwe jest osiągnięcie tego celu dzięki codziennej modlitwie i życiu sakramentalnemu oraz konkretnej pracy wewnętrznej nad sobą.
 
"Ruch Czystych Serc" rozpoczął swoją działalność w 1995 roku w redakcji czasopisma "Miłujcie się!", które obecnie wydawane jest w 23 językach, z rocznym nakładem 1,5 mln egzemplarzy, docierając do krajów misyjnych na całym świecie.
 
Do "Ruchu Czystych Serc" przynależy obecnie 15 tysięcy młodych. Patronką ruchu jest bł. Karolina Kózkówna, 16-letnia Polka, która poniosła śmierć męczeńską w obronie dziewictwa.
 
Łącząc się duchowo z Ojcem Świętym i Ojcami Synodalnymi w Rzymie, prosimy o podkreślenie konieczności pielęgnowania cnoty czystości dla realizacji ideału chrześcijańskiej świętości.

[Na podstawie serwisu informacyjnego KEP, PAP, eKAI, Deon - 25.10.2018 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (GaborfromHungary) - FP

Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.