Irlandia już nie jest pro-life. W budżecie zaplanowano 12 mln euro na cele aborcyjne

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W rządowym projekcie budżetu Irlandii na nadchodzący rok przeznaczono 12 milionów euro na tzw. „wstępne wdrożenie aborcji”. Przedstawiciel rządu wyjaśnił, że ta kwota nie jest całkowitym rocznym kosztem procedur przerywania ciąży, a jedynie początkowym kosztem „uruchomienia” możliwości dokonywania aborcji.

Eilís Mulroy z organizacji Pro Life Campaign powiedział w mediach: "To nieprzyzwoite, że 12 milionów euro z pieniędzy podatników zostało przeznaczone na uśmiercanie nienarodzonych dzieci”.

"Minister [zdrowia] Harris ciągle mówi o swoim zaangażowaniu w zapewnienie ‘bezpiecznego, skoncentrowanego na kobiecie podejścia’, tak jakby celem legalnej aborcji było ratowanie życia kobiet. Simon Harris doskonale wie, że tak nie jest. 12 milionów euro zostanie wydanych nie na poprawę opieki zdrowotnej w Irlandii, ale na niszczenie niewinnego życia ludzkiego”.

"Minister Harris może angażować się w każdą gimnastykę semantyczną, na jaką tylko ma ochotę, ale ostatecznie nic nie ukryje prawdy, że nowe prawo, które on wprowadza, jest zimnym i klinicznym atakiem na nienarodzone ludzkie życie”.

Przed majowym referendum w sprawie konstytucyjnego zapisu o ochronie życia, Irlandczykom wmawiano, że wynikiem usunięcia ósmej poprawki będą „współczucie i możliwość wyboru”. Kształt budżetu zaproponowany przez rząd premiera Leo Varadkara dosadnie przypomina, o co naprawdę chodziło w referendum.

[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI Polska na podstawie serwisu informacyjnego Catholic Universe News – 10.10.2018 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (von West ga-obgyn) - CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22110567

Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.