Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Ważny głos w sprawie kontrowersyjnej ustawy

Papież Franciszek przypomniał, że Kościół nie zgadza się na stawianie na równi i mylenie małżeństwa z innymi formami związków. W przemówieniu skierowanym do sędziów Roty Rzymskiej z okazji inauguracji roku sądowego, Ojciec Święty nawiązał do parlamentarnych prac nad ustawą o związkach partnerskich.

Projekt kontrowersyjnej ustawy przygotował lewicowy rząd premiera Matteo Renziego. Opinia publiczna w odniesieniu do projektu ustawy jest podzielona. Wielkie emocje budzi rozwiązanie nazywane z angielska "stepchild adoption", czyli możliwość adoptowania przez parę homoseksualną dziecka partnera lub partnerki.

Papież podkreślił, że Rota Rzymska to trybunał nie tylko do spraw rodziny, ale też prawdy dotyczącej węzła małżeńskiego. Kościół ma okazywać miłosierną miłość Boga do rodzin, zwłaszcza zranionych grzechem i życiowymi doświadczeniami, a równocześnie głosić niezbywalną prawdę o małżeństwie zgodnie z planem Bożym.

W przemówieniu papież przypomniał, że rodzina była tematem dwóch synodów biskupów, które odbyły się w 2014 i 2015 roku. W ich trakcie "Kościół wskazał światu, że nie można mylić rodziny, jakiej chciał Bóg, z żadnym innym rodzajem związku" – dodał Ojciec Święty.

Jednocześnie papież stwierdził, że Kościół głosząc prawdę na temat małżeństwa "pamięta zawsze, że ci, którzy z własnego wyboru lub nieszczęśliwych okoliczności życiowych żyją w obiektywnym błędzie, są nadal obiektem miłosierdzia Chrystusa i zatem samego Kościoła".

Ojciec Święty zachęcił sędziów Trybunału Roty Rzymskiej do roztropności przy rozpatrywaniu spraw dotyczących ważności małżeństwa. Napominał, by uwzględniać, że sama jakość wiary osób je zawierających, nieraz osłabionej przez brak odpowiedniej formacji, wcale jeszcze nie podważa ważności zgody małżeńskiej. Papież mocno podkreślił potrzebę odpowiedniego przygotowywania narzeczonych do zawarcia sakramentalnego małzeństwa.

[Na podstawie serwisu informacyjnego Radio Watykańskie, PAP (S.Wysocka/ pk) - 22.01.2016 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (nanette) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag