Poznań: Największe w Polsce Centrum Senioralne

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kompleksowe Centrum Senioralne powstanie w Poznaniu na terenie dawnego szpitala miejskiego. Zgodnie z projektem, w Centrum znajdzie się m.in. klinika rehabilitacyjna i apartamenty ze wsparciem medycznym.

Poznański magistrat poinformował, że inwestycję zrealizuje ORPEA Polska, należąca do europejskiej sieci domów opieki i klinik specjalizujących się w rehabilitacji. Według projektu w Centrum znajdzie się 166 miejsc dla osób starszych wymagających całodobowej opieki i wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

W kompleksie zaplanowano również apartamenty prowadzone w tzw. formule assisted living. To mieszkania asekurowane, przystosowane do potrzeb seniorów z mniejszymi obciążeniami medycznymi. W takich mieszkaniach można mieszkać i żyć samodzielnie, mając jednocześnie fachową opiekę medyczną, techniczną oraz inne usługi dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Usytuowanie domów opieki w centrach miast jest szczególnie oczekiwane przez seniorów i ich bliskich. Taka lokalizacja umożliwia pozostanie w dotychczasowym miejscu zamieszkania, co ułatwia utrzymywanie więzi rodzinnych i przyjacielskich.

"Lokalizacja takiej inwestycji w samym centrum Poznania gwarantuje, że starsze osoby będą mogły w pełni korzystać z życia miasta - społecznego i kulturalnego, będąc jednocześnie pod opieką specjalistów" – podkreślił prezydent Poznania.

Częścią organizowanego kompleksu będzie również klinika rehabilitacyjna. Powstaną tam sale gimnastyczne oraz gabinety terapii zajęciowej, w których będą przywracane utracone w wyniku choroby lub starzenia się  umiejętności. W klinice będzie można skorzystać z rehabilitacji neurologicznej, kardiologicznej i ogólnoustrojowej.

W całym kompleksie przewidywane jest łącznie ok. 400 miejsc. Jego otwarcie zaplanowano na przełom 2020 i 2021 roku.

[Na podstawie serwisu informacyjnego PAP via Deon -14.10.2018 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (Ariadna) - FP

Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.