Rodziny są wezwane, aby stawać się światłem nadziei

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

„Prawda o małżeństwie i rodzinie jest stała i niezmienna. Ich naturę określił sam Bóg” – mówił kard. Pietro Parolin na XII Światowym Kongresie Rodzin, który odbył się dniach 14-16 września br. w stolicy Mołdawii, Kiszyniowie.

Watykański sekretarz stanu przypomniał zebranym chrześcijańską wizję małżeństwa i rodziny. Powołaniem rodziny jest miłość. Rodzina jest pierwszą szkołą, w której uczymy się wspólnego nam człowieczeństwa. Jak nigdy wcześniej zostaje ona wezwana, aby być dla świata światłem nadziei.

Gość z Watykanu podkreślił, że współczesna rodzina napotyka wiele trudności. Wynikają one z obecnej kultury: indywidualistycznej, utylitarystycznej oraz konsumpcjonistycznej. Koniecznie trzeba ją przekształcać w „kulturę spotkania”.

W obliczu różnych zagrożeń Kościół pragnie potwierdzić swoje zaufanie do planu Boga dotyczącego rodziny. Kard. Parolin przypomniał słowa Papieża Franciszka, wypowiedziane podczas Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie: „Małżeństwo chrześcijańskie i życie rodzinne mogą być postrzegane w całym swoim pięknie oraz być takimi, jeśli są zakorzenione w miłości Boga, który stworzył nas na swoje podobieństwo, przyoblekając chwałą jako ikony swojej miłości i świętości w świecie”.

[Na podstawie serwisu informacyjnego Vatican News PL – 17.09.2018 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (Gikü – praca własna), CC 0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=58587345) - FP

Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.