Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Włochy: Obywatelski sprzeciw wobec "homo-małżeństw”

W Rzymie odbędzie się kolejny Dzień Rodziny. W ostatnią sobotę stycznia Włosi będą manifestować w obronie małżeństwa i rodziny, które politycy chcą się zrównać ze związkami homoseksualnymi. Manifestanci przejdą stołecznymi ulicami od Circus Maximus do Piazza San Giovanni. Demonstrację zorganizowała Generazione Famiglia – Manif pour Tous Italia, włoska wersja francuskiej inicjatywy na rzecz rodziny.

W Senacie Republiki Włoskiej trwa właśnie debata na temat „równouprawnienia” związków jednopłciowych. Dyskutowana jest propozycja Ustawy o związkach pozamałżeńskich i związkach cywilnych, która ma pozwolić gejom i lesbijkom na adopcję dzieci oraz otworzyć drogę do surogacji, czyli tzw. macierzyństwa na wynajem.

Wprawdzie Dzień Rodziny jest projektem osób świeckich, to włoski episkopat oficjalnie poparł to przedsięwzięcie. Kard. Angelo Bagnasco, arcybiskup Genui, stwierdził, że "żadna inna instytucja społeczna nie może być zrównana z małżeństwem". Podkreślił również z całą mocą, że we Włoszech jest aktualnie wiele pilniejszych problemów, którymi powinien zająć się rząd.

Wymienił m.in. przybierające na sile bezrobocie, brak właściwej polityki rodzinnej, a także niedomagającą służbę zdrowia i niewydolny system opieki społecznej. Hierarcha poprosił też Kiko Argüello, założyciela Drogi Neokatechumenalnej o oficjalne wsparcie manifestacji na rzecz rodziny.
 
W ubiegłym roku na ulice Rzymu wyszło ponad milion Włochów, którzy sprzeciwiali się legalizacji tzw. „małżeństw” homoseksualnych.

Procedowana wówczas w parlamencie ustawa została zastopowana. Jednak jesienią ubiegłego roku ponownie wróciła pod obrady. Kontrowersyjne regulacje usilnie promuje m.in. lewicowe ugrupowanie premiera Matteo Renziego.

[Na podstawie serwisu informacyjnego: Servizio Informazione Religiosa – 15.01.2016 r.; Radio Watykańskie – 18.01.2016 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (earl53) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag