Ideałem rodziny zjednoczone, a nie opisy rozwodów

Podczas środowej audiencji Papież Franciszek - zwracając się do pielgrzymów obecnych na placu św. Piotra - podkreślił, że szczególnym zadaniem rodzin jest uczestniczenie w marzeniu Boga. A jest nim jedność, harmonia i pokój w rodzinie i poza nią, jako owoce wierności, przebaczenia i pojednania.

Franciszek powiedział, że w czasie kilku spotkań z rodzinami w Irlandii: w katedrze dublińskiej oraz w Phoenix Park i stadionie Croke Park, gdzie odprawił dla nich Mszę św., szczególnymi punktami były świadectwa składane przez małżeństwa w różnym wieku.

Ojciec św. wskazał, że miłość małżeńską należy pielęgnować każdego dnia w „domowym Kościele”, jakim jest rodzina. „Jakże bardzo świat potrzebuje rewolucji miłości, czułości, która uwolni nas od obecnej kultury niestałości! – wołał Papież. „I ta rewolucja - jak wiemy - zaczyna się w sercu rodziny”.

Papież wielokrotnie podkreślał, że ideałem jest zjednoczona, zaangażowana rodzina. “Ze Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie zabieram ze sobą prorocze, pocieszające doświadczenie wielu rodzin zaangażowanych na chrześcijańskiej drodze małżeństwa i życia rodzinnego. Rodziny będące uczniami i misjonarzami, które oddają się na służbę jako zaczyn dobroci, świętości, sprawiedliwości i pokoju dla świata”.

„Zapominamy o tak wielu rodzinach, które dbają o życie rodzinne, o dzieci, wierność, przebaczając sobie nawzajem, gdy pojawiają się trudności. Zapominamy gdyż dziś w gazetach jest moda, aby mówić w ten sposób: «Ten się rozwiódł z tamtą... Ta z tym... Są w separacji»”.

„Ale proszę was, takie pisanie jest czymś niedobrym. To prawda: szanujemy każdego, wszystkich ludzi, ale ideałem nie jest rozwód, nie jest separacja, ani rozbicie rodziny. Ideałem jest zjednoczona rodzina. I z tym idźmy do przodu. To jest ideał! ”

[Na podstawie serwisu informacyjnego Vatican News/ PL – 29.08.2018 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (rupertjefferies) - FP

 

Skorzystaj z dobrego programu do wypełniania PITów,
podaruj 1% podatku na obronę życia i rodziny
KRS 0000249454
 
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.