Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Ideałem rodziny zjednoczone, a nie opisy rozwodów

Podczas środowej audiencji Papież Franciszek - zwracając się do pielgrzymów obecnych na placu św. Piotra - podkreślił, że szczególnym zadaniem rodzin jest uczestniczenie w marzeniu Boga. A jest nim jedność, harmonia i pokój w rodzinie i poza nią, jako owoce wierności, przebaczenia i pojednania.

Franciszek powiedział, że w czasie kilku spotkań z rodzinami w Irlandii: w katedrze dublińskiej oraz w Phoenix Park i stadionie Croke Park, gdzie odprawił dla nich Mszę św., szczególnymi punktami były świadectwa składane przez małżeństwa w różnym wieku.

Ojciec św. wskazał, że miłość małżeńską należy pielęgnować każdego dnia w „domowym Kościele”, jakim jest rodzina. „Jakże bardzo świat potrzebuje rewolucji miłości, czułości, która uwolni nas od obecnej kultury niestałości! – wołał Papież. „I ta rewolucja - jak wiemy - zaczyna się w sercu rodziny”.

Papież wielokrotnie podkreślał, że ideałem jest zjednoczona, zaangażowana rodzina. “Ze Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie zabieram ze sobą prorocze, pocieszające doświadczenie wielu rodzin zaangażowanych na chrześcijańskiej drodze małżeństwa i życia rodzinnego. Rodziny będące uczniami i misjonarzami, które oddają się na służbę jako zaczyn dobroci, świętości, sprawiedliwości i pokoju dla świata”.

„Zapominamy o tak wielu rodzinach, które dbają o życie rodzinne, o dzieci, wierność, przebaczając sobie nawzajem, gdy pojawiają się trudności. Zapominamy gdyż dziś w gazetach jest moda, aby mówić w ten sposób: «Ten się rozwiódł z tamtą... Ta z tym... Są w separacji»”.

„Ale proszę was, takie pisanie jest czymś niedobrym. To prawda: szanujemy każdego, wszystkich ludzi, ale ideałem nie jest rozwód, nie jest separacja, ani rozbicie rodziny. Ideałem jest zjednoczona rodzina. I z tym idźmy do przodu. To jest ideał! ”

[Na podstawie serwisu informacyjnego Vatican News/ PL – 29.08.2018 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (rupertjefferies) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag