USA: Trwają przygotowania do Marszu dla Życia

Amerykańskie środowisko obrońców życia przygotowuje się do swego dorocznego March for Life (Marsz dla Życia). Pokojowa demonstracja odbędzie się, jak co roku, w Waszyngtonie. W smutną rocznicę zalegalizowania aborcji w Stanach Zjednoczonych, czyli 22 stycznia.
 
Uczestnicy Marszu będą manifestować swoją wolę poszanowania życia poczętych dzieci. Tego samego oczekują również od polityków, dlatego pójdą pod Kapitol, siedzibę Kongresu Stanów Zjednoczonych, czyli parlamentu USA. Po drodze, przed budynkiem Sądu Najwyższego, wysłuchają świadectw członków Silent No More, organizacji grupującej osoby z doświadczeniem aborcji.

Tegoroczny marsz przejdzie pod hasłem „Pro-life and pro-woman go hand-in-hand”, co w wolnym tłumaczeniu brzmi: postawa na rzecz życia i postawa na rzecz kobiet idą ze sobą w parze.

Marsz dla Życia od początku jest okazją do modlitwy i działań edukacyjnych. W kampanię tę wpisuje się popularna w Stanach Zjednoczonych nowenna „9 dni dla życia”. Zainicjował ją przed laty episkopat USA przede wszystkim z myślą o użytkownikach mediów społecznościowych.

W przeddzień rozpoczęcia nowenny kard. Timothy Dolan, arcybiskup Nowego Jorku i przewodniczący Konferencji Episkopatu USA, wezwał wszystkich zatroskanych tragedią aborcji do odnowy zaangażowania na rzecz życia i miłości, która nie wyklucza nikogo.

Uczestnicy nowenny będą w jej trakcie otrzymywać e-maile, SMS-y lub wpisy na serwisach społecznościowych. Rozsyłane wiadomości zawierają intencje modlitewne, teksty do refleksji czy medytacji, teksty modlitw oraz tematy do dyskusji na każdy kolejny dzień nowenny.
 
Uczestnicy zachęcani są do tego, aby w sieci dawać świadectwo swojego włączenia się w działalność pro-life.
 
Waszyngtoński Marsz dla Życia uważany jest za największe tego typu wydarzenie na świecie.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego: eKAI (mc) – 16/17.01.2016 r.]
 
Zdjęcie: Fickr (Franciscans of the Immaculate) - CC BY 2.0 / https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/legalcode/

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.