Potrzebujemy wzorców harmonii i jedności małżonków

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Anna i Alberto Friso, małżonkowie odpowiedzialni w ruchu Focolari za Dzieło Nowych Rodzin udają się do Dublina na Światowe Spotkanie Rodzin, aby tam dać świadectwo swojego życia małżeńskiego i rodzinnego.

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego włoskie małżeństwo zwróciło uwagę na przeobrażenia, jakie zaszły w życiu rodzinnym w ostatnich latach. Zaznaczyli, że współcześnie młodzi ludzie mają wielki problem z uwierzeniem w trwanie do końca życia wyłącznej miłości do współmałżonka.

Indywidualizm i relatywizm naszych czasów odebrał młodym nadzieję na wierną miłość do końca życia. Brakuje także wzorców ukazujących harmonię i jedność w związku małżeńskim. Pierwszorzędnym wyznaniem dla społeczeństw jest dzisiaj ukazywanie miłości małżeńskiej jako wyjątkowej części życia i źródła szczęścia.

„Pamiętajcie, że miłość, którą poczuliście od pierwszego momentu zakochania jest uczuciem, który ma swój niezwykły wymiar, jest wieczna!” – mówił do par narzeczonych i młodych małżonków Alberto Friso. „To iskierka o najgłębszej wartości, która położy fundament pod całe wasze życie, także i wtedy, kiedy przyjdą burze, bo to jest miłość Boga”.

Jego żona Anna dodała: „Wyzwaniem jest to, aby nie ulec wpływom dominującej kultury, która ukazuje prymat uczuć lub indywidualnych praw, które przeważają nad drugim człowiekiem i nad wartością małżeństwa”.

[Na podstawie serwisu informacyjnego Vatican News/ PL –  16.08.2018 r.]

Zdjęcie: Vatican News – plakat Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie 2018 r.

Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.