Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Praktyki eutanazyjne nie mogą znaleźć się w programach opieki paliatywnej

W Kanadzie nie milkną echa skandalu, do jakiego doszło w jednym ze szpitali w Ontario, gdzie nieuleczalnie choremu Rogerowi Foleyowi, zamiast opieki paliatywnej zaproponowano wspomagane samobójstwo.

W dobie zalegalizowanej eutanazji opieka paliatywna musi pozostać jasno wyróżniona jako forma opieki prowadzona aż do naturalnego końca życia pacjenta. Konferencji Episkopatu Kanady wydała oświadczenie wpisujące się w dyskusję na temat ustawy o rozwijaniu struktur opieki paliatywnej.

Mimo legalizacji w Kanadzie eutanazji i wspomaganego samobójstwa, Kościół katolicki pozostaje zdecydowanie przeciwny tym praktykom. Biskupi przypomnieli, że postawą chrześcijańską jest leczenie chorych, ofiarne im służenie, świadczenie o nienaruszalnej godności oraz obrona ludzkiego życia bezwarunkowo na każdym jego etapie.

Biskupi wyraźnie podkreślili różnicę między eutanazją a opieką paliatywną i jednoznacznie zaznaczyli, że praktyki celowo kończące życie pacjenta nie mogą znaleźć się w nowych programach opieki paliatywnej. Jest to centralny punkt filozofii tego rodzaju opieki i to fundamentalne rozgraniczenie musi być zawsze utrzymywane.
 
Kościół w Kanadzie za pośrednictwem parafii zamierza uświadamiać społeczeństwo w kwestii opieki paliatywnej, rozpowszechniając adekwatne materiały na ten temat. W tym celu współpracuje z wieloma stowarzyszeniami medycznymi i instytutem bioetyki. W swoim oświadczeniu biskupi podkreślili również integralną wizję opieki paliatywnej, która zakłada troskę o chorego na poziomie zarówno fizycznym, jak i psychicznym oraz duchowym.

[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI via Deon - 16.08.2018 r.; także HLI PL]

Zdjęcie: Wikipedia [No machine-readable source provided. Own work assumed (based on copyright claims)] - CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=886022

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag