Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Częste jedzenie fast foodów prowadzi do problemów z płodnością

Kobiety, które regularnie jedzą fast foody i nie spożywają wystarczającej ilości owoców, mogą mieć problemy z zajściem w ciążę. Do takich wniosków doszli autorzy raportu opublikowanego w Human Reproduction, recenzowanym czasopiśmie naukowym zawierającym publikacje z dziedziny medycyny rozrodu.

Badanie przeprowadzone w grupie 5,5 tys. kobiet wykazało, że zajście w ciąże przez panie odżywiające się fast foodami cztery lub więcej razy w tygodniu trwało przynajmniej miesiąc dłużej, niż to było w przypadku kobiet, które nie jadały śmieciowego jedzenia. Badacze po raz kolejny stwierdzili, że pełnowartościowa dieta zwiększa szanse na poczęcie dziecka.
 
Uczestniczące w badaniach respondentki z Australii, Irlandii, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii pytane były o to, co zjadły w miesiącu poprzedzającym zajście w ciążę z pierwszym dzieckiem. Położne odwiedzały kobiety w 14-16 tygodniu ciąży i pytały, jak często jadły one owoce, zielone warzywa liściaste, ryby oraz potrawy, takie jak hamburgery, pizza, smażony kurczak z frytkami.

Naukowcy zauważyli również, że kobiety, które rzadko jadły owoce miały większą trudność z poczęciem dziecka, niż te, które jadały owoce codziennie. Natomiast zaskoczył ich brak wpływu spożywania zielonych warzyw liściastych i ryb na poprawę płodności.

Kierująca zespołem badawczym prof. Claire Roberts z University of Adelaide (Australia) powiedziała: "Wyniki te pokazują, że dobrej jakości dieta, która obejmuje owoce i minimalizuje spożycie fast foodów, poprawia płodność i skraca czas potrzebny na zajście w ciążę".

Badacze znaleźli jedynie podstawowy związek między jakością diety i płodnością i nie przedstawili konkretnych zaleceń: jakie produkty należy włączyć, a jakich należy unikać. Informacje na temat diety ojców nie były zbierane.
 
[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI Polska na podstawie serwisu informacyjnego BBC News/ Health – 04.05.2018 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (Ericd) - CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=86945

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag