Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Japonia powoli budzi się dla życia

Przez 70 lat w Japonii uśmiercono około 40 mln poczętych dzieci. Dzisiaj japońskie społeczeństwo zaczyna powoli budzić się dla cywilizacji życia. Coraz bardziej aktywne stają się ruchy pro-life. Do tej pory były mało popularne.

Lipcowy Marsz dla Życia zgromadził w Tokio około 250 osób. Przed czterema laty, w pierwszym takim marszu wzięło udział zaledwie 30 osób. Z pozoru nie są to jakieś zawrotne liczby. Tym bardziej, że dotyczą kraju, którego populacja w połowie 2018 r. wynosiła 126,5 mln osób.

Jednak dla ordynariusza Tokio jest to wyraźny sygnał, że japońskie społeczeństwo zaczyna występować przeciw kulturze odrzucenia najsłabszych. Jak powiedział abp Tarcisio Kikuchi, „wielu Japończyków myśli, że wartość ludzkiego życia zależy od jego produktywności”.

W Japonii aborcję zalegalizowano w 1948 r. W przeciwieństwie do innych krajów, proces wprowadzania ustawy zezwalającej na przerywanie ciąży w Kraju Kwitnącej Wiśni przebiegł nadzwyczaj szybko – to była kwestia kilku miesięcy. Poza przyczynami medycznymi, liberalne prawo dopuszcza uśmiercenie dziecka do 22. tygodnia jego życia płodowego ze względu na trudną sytuację społeczno-ekonomiczną matki.

Badania społeczne z 2005 r. ujawniły, że jedna na sześć kobiet w wieku od 16 do 49 lat dokonała w swoim życiu jednej lub więcej aborcji. Co ciekawe, ponad połowa ankietowanych zaznaczyła, że opłakiwała śmierć dziecka poddanego aborcji.

Tym bardziej cieszą i budzą nadzieję na poprawę sytuacji nawet najmniejsze przejawy ruchów „za życiem”. Dla abp. Kikuchiego organizowanie dorocznych marszy jest ważne choćby ze względu na zwrócenie uwagi społeczeństwa na kwestię wartości i świętości ludzkiego życia. Wśród Japończyków rodzi się pragnienie promowanie kultury życia – podkreśla ordynariusz Tokio.

[Na podstawie serwisu informacyjnego:Vatican News/ PL – 05.08.2018 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (dantada) - FP

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag