Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Brazylia: Modlitwa o ochronę życia

Po raz kolejny kwestia depenalizacji aborcji powraca w Brazylii na wokandę Najwyższego Sądu Federalnego. Posiedzenie sądu odbędzie się na początku sierpnia i będzie dotyczyć zalegalizowania aborcji do 12. tygodnia życia. Biskupi apelują o opowiedzenie się za życiem, w każdej jego fazie i zachęcają do modlitwy w tej intencji.

Krajowa Konferencja Biskupów Brazylii (CNBB) wielokrotnie już zabierała głos w debacie publicznej w tej wrażliwej kwestii, nie tyle prawnej, co antropologicznej i moralnej. Przypominała też, że w ostatnich latach wzrasta wyraźny i zdecydowany sprzeciw społeczeństwa brazylijskiego wobec liberalizacji aborcji.

Z drugiej strony w wielu środowiskach politycznych nasiliły się próby zmiany obowiązującego prawa chroniącego poczęte dziecko. Stąd kolejny apel biskupów o obronę życia nienarodzonych zawarty w specjalnym liście „Aborcja i demokracja”.

Biskupi przypominają, że propozycje legalizacji aborcji były już dyskutowane i po szerokiej konsultacji społecznej zostały zdecydowanie odrzucane, tak przez społeczeństwo, jak i przez jego reprezentantów zasiadających w Kongresie Narodowym (parlament).

Biskupi podkreślają, że Kościół zawsze wskazywał, iż poszanowanie życia i poszanowanie godności kobiet winny być promowane dla przezwyciężenia przemocy i dyskryminacji, na skutek których ktokolwiek mógłby cierpieć.

Brazylijski episkopat przypomina, że „czas nagli, aby zwalczać przyczyny aborcji za pośrednictwem wprowadzania i ulepszania polityki państwa, tak by skutecznie służyć kobietom w dziedzinie polepszania publicznej służby zdrowia, bezpieczeństwa, wychowania seksualnego, w sposób szczególny w najbiedniejszych miejscach Brazylii”.

Biskupi zachęcają wiernych do intensywnej modlitwy w obronie życia, jak też aby kierowali swój zdecydowany sprzeciw dla depenalizacji aborcji do przewodniczącego Kongresu Narodowego.

[Na podstawie serwisu informacyjnego: Vatican News/ PL (koresp. Z.Malczewski TChr) – 31.07.2018 r.]

Zdjęcie: Wikipedia [Mariordo (Mario Roberto Durán Ortiz) - praca własna] - CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3722998

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag