Argentyna: Post i modlitwa w intencji obrony życia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Do postu i modlitwy w intencji obrony życia zachęca Argentyńczyków episkopat tego kraju. Tamtejszy Senat kończy prace nad ustawą legalizującą aborcję na życzenie. Głosowanie odbędzie się 8 sierpnia br.
 
"Każde życie ma znaczenie. W tym decydującym momencie bierzemy na siebie odpowiedzialność za to wyzwanie, jakim jest zagrożone życie i odnawiamy nasz wybór, by je chronić i służyć mu (…)" - napisali w specjalnym przesłaniu argentyńscy biskupi.

Zachęcili wszystkie parafie, sanktuaria, kaplice i wspólnoty zakonne do odprawienia Mszy, odmawiania różańca i organizowania wspólnotowych adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji życia. Szczególną prośbę skierowali do rodzin, zachęcając je do odmawiania specjalnej modlitwy św. Jana Pawła II o ochronę życia poczętego.
 
Argentyński episkopat poparł też inicjatywę zaproponowaną przez księży pracujących w  ubogich dzielnicach Buenos Aires. Chcą oni stworzyć ośrodki, które będą udzielać wsparcia kobietom w trudnych sytuacjach.
 
Biskupi zachęcili też przeciwników aborcji, by głośno o tym mówili na forum społecznym. Przypomnieli, że "demokracja, która nie szanuje każdego ludzkiego życia, w jawny lub utajniony sposób przekształca się w dyktaturę sprawujących władzę".

"Gdy nie szanuje się życia najsłabszych, wolność staje się okazją do panowania i arbitralności" – napisali biskupi.
 
Według projektu ustawy, każda kobieta będzie miała prawo dokonać aborcji do 9. miesiąca ciąży, a niepełnoletnia dziewczyna nie będzie miała obowiązku zgłoszenia tego czynu rodzicom. Do 14. tygodnia ciąży poczęte dziecko będzie można zabić bez podawania przyczyny. W kolejnych tygodniach będzie to możliwe, jeśli ciąża jest skutkiem gwałtu, u dziecka podejrzewana jest choroba lub wada wrodzona albo kontynuowanie ciąży będzie zagrażało życiu lub zdrowiu matki.

Jeśli ustawa wejdzie w życie, Argentyna stanie się pierwszym krajem Ameryki Południowej, który zalegalizuje aborcję na tak szeroką skalę.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI via Deon - 28.07.2018 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (Adam Kliczek) - CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=23406207

Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.