Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Silvana De Mari przed sądem, za opinię o LGBT

Włoska pisarka, słynna autorka młodzieżowej fantasy, jest też lekarzem i psychoterapeutą. Korzystając z pisarskiej sławy, postanowiła przerwać milczenie środowiska lekarskiego na temat homoseksualizmu. Stwierdziła, że jest on odwracalny, a podejmowanie homoseksualnych kontaktów płciowych wiąże się z poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Środowiska LGBT domagają się jej ukarania.

W Turynie rozpoczyna się proces, którego stawką jest wolność słowa we Włoszech. Na ławie oskarżonych zasiądzie Silvana De Mari. Czytelnikom, także w Polsce, znana jest przede wszystkim jako poczytna autorka książek z gatunku heroic fantasy. Za powieść "Ostatni elf" z 2004 r. otrzymała Nagrodę Bancarellino i Nagrodę Andersena. Za kontynuację cyklu ("Ostatni ork") otrzymała Nagrodę IBBY, a książka została okrzyknięta we Włoszech najlepszą książką dla młodzieży ostatnich lat.

Przed sądem Silvana De Mari będzie odpowiadać jednak nie za swoje książki, lecz za to, co powiedziała jako lekarz. De Mari jest absolwentką Wydziału Medycyny na Uniwersytecie w Turynie, posiada specjalizację z chirurgii ogólnej, endoskopii układu pokarmowego oraz psychologii kognitywnej (poznawczej). Pracowała w szpitalach piemonckich: San Luigi w Orbassano i Santa Croce w Moncalieri oraz w szpitalu w Bushulo w Etiopii.

Korzystając z pisarskiej sławy postanowiła przerwać milczenie środowiska lekarskiego na temat homoseksualizmu. Stwierdziła, że nie jest stanem nieodwracalnym, a zarazem ostrzegła przed zagrożeniami dla zdrowia, jakie wiążą się z pożyciem jednopłciowym. Środowiska homoseksualne uznały to za obrazę i domagają się ukarania pisarki. Prokurator wnioskował o umorzenie sprawy. Sędzia jednak nie zgodził się i w środę 18 lipca odbędzie się pierwsza rozprawa.

Zdaniem Mauro Ronco, profesora prawa karnego na Uniwersytecie w Padwie, który podjął się obrony pisarki, sprawa ta stanowi precedens w całej historii włoskiego sądownictwa. Po raz pierwszy lekarz będzie sądzony za ujawnienie danych naukowych w zakresie medycyny i wyrażenie swej lekarskiej opinii. Silvana De Mari przedstawiła bowiem bogatą dokumentację medyczną, na podstawie której sformułowała swoją wypowiedź.

[Na podstawie serwisu informacyjnego Vatican News/ PL – 17.07.2018 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (Niccolò Caranti – praca własna) - CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=52738989

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag