Ci rodzice byli bardziej godni nieba, aniżeli ziemi

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kościół w Normandii przeżywa nadzwyczajny Roku Jubileuszowy poświęcony rodzinie. Okazją ku temu jest 160. rocznica ślubu świętych Zelii i Ludwika Martin, którzy pobrali się w Alençon 13 lipca 1858 r. Przed trzema laty zostali zaliczeni w poczet świętych. Powszechnie są znani jako rodzice św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

"To święci rodzą świętych” – powiedział kard. Mauro Piacenza na Eucharystii inaugurującej Normandzki Rok Rodziny. Podkreślił, że Kościół najbardziej potrzebuje dziś świętości, bo tylko święci mogą zmienić świat.

Mówiąc o świętych małżonkach Martin w poświęconym im sanktuarium w Alençon, kard. Piacenza nazwał ich dom „prawdziwym domowym Kościołem”, miejscem, gdzie przyjmuje się wiarę. W tymże domu, wchodząc do pokoju, w którym Zielia rodziła dzieci, można przeczytać: "Tu spotykało się życie i śmierć. Tu rodzina Martin uczyła się kochać i poddawać Bożej Opatrzności".

W ramach rozpoczętego Roku Jubileuszowego, Kościół w Normandii przygotował całą serię wydarzeń, które przybliżą wiernym świętych Zelię i Ludwika Martin. Jak podkreśla rektor sanktuarium w Alençon, ma to być swoista katecheza o rodzinie, w oparciu o przykład życia rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Ta święta karmelitanka bosa, Doktor Kościoła, przed śmiercią napisała: Dobry Bóg dał nam ojca i matkę, którzy byli bardziej godni Nieba, aniżeli ziemi.

[Na podstawie serwisu informacyjnego Vatican Nevs/ PL – 17.07.2018 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (Fraychero – praca własna) - CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45827689)

Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.