Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Polska prapremiera reportażu „Od Oceanu do Oceanu" - o peregrynacji Jasnogórskiej Ikony w obronie życia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Na Jasnej Górze odbyła się polska prapremiera reportażu pt. „Od Oceanu do Oceanu. Z Ikoną Częstochowską przez świat w obronie życia”. Film dokumentuje pierwszy etap peregrynacji kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej, który rozpoczął się we Władywostoku w 2012 r. a zakończył w Fatimie w 2013 r. Ikona przemierzyła wówczas 65 tys. km i nawiedziła 24 kraje Azji i Europy.

Pielgrzymka „Od oceanu do oceanu” została przygotowana przez ruchy obrony życia, zrzeszone w Human Life International. Ikona, która jest kopią Cudownego Wizerunku Jasnogórskiego została poświęcona i przyłożona do oryginału podczas uroczystości na Jasnej Górze w styczniu 2012 r.

Właściwa wędrówka rozpoczęła się 15 czerwca we Władywostoku.  Od tego czasu Obraz nieustannie wędruje. Trasa peregrynacji Ikony w tej chwili liczy już 165 tys. kilometrów. To wielka kampania w obronie życia, jakiej dotąd nie było. Cały czas trwa modlitwa, wygłaszane są kazania, odbywają się spotkania tematyczne i imprezy towarzyszące. Wszędzie odnawiany jest „Akt powierzenia Matce Bożej ochrony cywilizacji życia i miłości”.

Jak powiedziała Ewa Kowalewska, międzynarodowy koordynator peregrynacji, w reportażu przedstawiono różne kultury i zwyczaje ludzi oraz ich wielką modlitwę, świadectwo wiary i cześć składaną Jasnogórskiej Pani.

„Opracowaliśmy materiały filmowe, które otrzymaliśmy od różnych osób, w różnym czasie, w różnych krajach, raz w lepszej jakości, raz w gorszej, ale one są prawdziwym świadectwem, żywym dokumentem tego co dzieje się w sercach ludzi” – zauważyła E. Kowalewska.

Dodała, że dzieło peregrynacji jest kontynuowane. Kopia Cudownej Ikony Matki Bożej Częstochowskiej gromadzi tysiące wiernych z całego świata wokół sprawy obrony życia ludzkiego. Obecnie nawiedza Meksyk.

Film „Od Oceanu do Oceanu. Z Ikoną Częstochowską przez świat w obronie życia” został pokazany w Kaplicy Różańcowej Jasnogórskiego Klasztoru OO. Paulinów.

Wcześniej (3 października 2015 r.) reportaż został zaprezentowany w Fatimie, podczas Światowego Kongresu Modlitwy w Obronie Życia. Jak zauważyła Ewa Kowalewska, wywołał wielkie wzruszenie wielu osób.

Film jest dostępny na płytach DVD. Czas trwania wynosi 3 godz. 27 min. Reportaż składa się z 24 filmów, które można oglądać jako całość lub pojedynczo. Najdłuższe jest sprawozdanie z Polski, które trwa 1 godz. i 3 min.

Pierwszy etap wędrówki rozpoczął się w Rosji, przebiegał przez Azję i Europę. Kraje, które Ikona odwiedziła, to: Rosja, Ukraina, Białoruś, Łotwa, Litwa, Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Słowenia, Chorwacja, Włochy, Austria, Lichtenstein, Szwajcaria, Niemcy, Belgia, Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Hiszpania i Portugalia.

Za zasługi w krzewieniu kultu maryjnego Ewa Kowalewska wraz z mężem Lechem Kowalewskim otrzymała Medal Konfederacji Przyjaciół Jasnej Góry. To odznaczenie przyznawane jako wyraz wdzięczności za zasługi i udział w szerzeniu kultu Matki Bożej Jasnogórskiej.

[Za: eKAI (it) – 09.01.2016 r.]

Zdjęcie: Archiwum HLI
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowe

 googlepluslogo1
materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag