Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Marsze dla Życia i Rodziny: Polska rodziną silna!

Ulicami wielu polskich miast przeszły Marsze dla Życia i Rodziny. Miały one wyrazić wobec władz – tak lokalnych, jak i państwowych - oczekiwanie budowania Polski szanującej życie ludzkie w każdej fazie jego rozwoju, szanującej małżeństwo kobiety i mężczyzny oraz rodzicielstwo i wychowanie potomstwa.

Organizatorzy marszów informowali, że uczestnicy chcieli również "wyrazić wdzięczność Bogu za wolność i niepodległość, za każde ludzkie życie i każdą rodzinę; dziękować naszym przodkom za przechowanie dziedzictwa wiary i wszystkiego, co stanowi o naszej tożsamości”.

Marsze odbyły się m.in. w Bydgoszczy, Ełku, Gdańsku, Giżycku, Katowicach, Koszalinie, Olsztynie, Poznaniu, Siedlcach, Warszawie, Zamościu i Żywcu; w sumie w ponad 150 miejscowościach.

Warszawski marsz wyruszył z Placu Trzech Krzyży, a zakończył się przed kościołem SS. Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu. Wyjście uczestników poprzedziła Msza św. odprawiona w kościele św. Aleksandra. W wygłoszonej homilii zebrani usłyszeli: "Chcemy stanąć w obronie życia, obronie wartości, które kształtują nie tylko życie naszych rodzin, ale i ojczyznę, a także społeczeństwo". Jak mówił kaznodzieja, życie społeczne kształtuje się w rodzinie, a dziś jest taki czas, że trzeba bronić tego, co jest Bożym prawem w odniesieniu do ludzkiej natury.

Marsz objął patronatem bp Romuald Kamiński z diecezji warszawsko-praskiej, a pozdrowienia i błogosławieństwo dla uczestników marszu przekazał metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.
 
Uczestnicy warszawskiego wydarzenia wsparli ośrodek dla samotnych matek w Chyliczkach koło Konstancina. Akcja pod hasłem "Słoiczek dla Chyliczek" to zbiórka funduszy na rzecz tamtejszego Domu Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz. Zebrane pieniądze przeznaczono na wyprawki dla matek wychowujących dzieci już poza tym ośrodkiem, jak również na wymianę szaf w pokojach aktualnych mieszkanek domu.

Natomiast w Gdańsku , IX Archidiecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny, wyruszył w niedzielne popołudnie z Placu Solidarności w Gdańsku w kierunku Bazyliki Mariackiej. Jak co roku, marszowi patronował św. Jan Paweł II, wielki promotor godności życia i rodziny. Ponadto, z uwagi na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, pojawiły się także akcenty patriotyczne.

Jak informowali organizatorzy, gdański marsz odnosił się do stale ponawianych prób redefiniowania małżeństwa oraz bezmyślnych inicjatyw seksualizacji dzieci. „Nasz udział będzie świadectwem przywiązania do wartości rodziny i głosem sprzeciwu wobec chęci przeorientowania polityki społecznej i edukacyjnej” – przedstawili w mediach ideę marszu.

W Gdańsku marsz miał charakter rodzinnej parady. Większość jego uczestników stanowiły właśnie rodziny z dziećmi.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego PAP via Deon - 10.06.2018 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (faustlawmarketing) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag