Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Włochy: Co jest główną przyczyną zabójstw kobiet?

"Aborcja jest główną przyczyną zabójstw kobiet na świecie" – głoszą czarno-białe plakaty, które pojawiły się w kilku miejscach w Rzymie.

Kampania została oprotestowana przez feministki i środowiska pro-aborcyjne. Zwolennicy przerywania ciąży zwrócili się do  władz miasta o natychmiastowe usunięcie plakatów.

Jedna z organizacji feministycznych określiła plakaty jako "haniebne", inna sprzeciwia się użyciu słowa „femminicidio” (kobietobójstwo), rzekomo zarezerwowanego tylko dla przypadków przemocy mężczyzn wobec kobiet.

Włochy obchodzą smutną, 40 rocznicę legalizacji aborcji. Grupa CitizenGo zaplanowała  kampanię plakatową oraz kampanię w mediach społecznościowych. Obie kampanie mają przypomnieć Włochom tragiczne skutki ustawy  o dopuszczalności przerywania ciąży. W najbliższą sobotę ulicami Rzymu przejdzie Marsz dla Życia.

W serii postów zamieszczonych na swoich kontach w popularnych serwisach społecznościowych, CitizenGo  informuje, że tzw. „prawo do aborcji” kompletnie zawiodło - często jest wykorzystywane do prześladowania kobiet. Jego pokłosie to „miliony zabitych dzieci i poranionych kobiet".

Nie po raz pierwszy grupy pro-life przypominają zbliżającą się rocznicę przyjęcia ustawy legalizującej przerywanie ciąży. Zaledwie miesiąc wcześniej władze Rzymu usunęły duży plakat przedstawiający poczęte dziecko oraz napis: "Jesteś tutaj, bo twoja mama nie dokonała aborcji".

Zgodnie z włoską ustawą legalizującą aborcję, która weszła w życie w maju 1978 r., przerywanie ciąży jest legalne w jej pierwszych 12 tygodniach. Po tym czasie dopuszcza się je tylko wtedy, gdy życie matki jest zagrożone lub występują wady rozwojowe płodu. Jeśli zachodzi prawdopodobieństwo, że płód przeżyje poza macicą, aborcja jest legalna tylko wtedy, gdy ciąża lub poród jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia kobiety.

W ostatnich latach we Włoszech liczba aborcji znacznie spadła. W 2016 r. zarejestrowano 84,9 tys. aborcji, o 3,1 proc. mniej niż rok wcześniej. Najwyższa liczba aborcji miała miejsce w 1982 r. – wtedy to ciążę przerwało 234,8 tysięcy kobiet.

[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI Polska na podstawie serwisu informacyjnego BBC News/ Health – 15.05.2018 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (MyJayKay) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag