Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Eutanazja w toku - mały Alfie walczy o życie!

W poniedziałek (23 kwietnia) wieczorem lekarze odłączyli aparaturę wspomagającą oddychanie Alfiego Evansa. Zapewniali, że dziecko umrze po kilku minutach. Jednak dzielny malec oddychał przez całą noc - od kilkunastu godzin dziecko skutecznie walczy o życie. Szpital Dziecięcy Alder Hey w Liverpoolu długo nie wyrażał zgody na pomoc dziecku, powołując się na wyrok brytyjskiego sądu.

Nad ranem ojciec dziecka powiedział dziennikarzom, że jeśli Alfie ma przeżyć dzisiejszy dzień, będzie potrzebował w najbliższym czasie przywrócenia opieki medycznej.

Wkrótce potem media obiegła wiadomość podana przez mamę chłopczyka: „Alfiemu zezwolono na tlen i wodę!! Jaki on niesamowity. Bez względu na to, co się stanie, on już udowodnił tym lekarzom, że nie mają racji. Jak on pięknie wygląda”. Tlen i wodę dziecko otrzymało po dziewięciu godzinach.

2-letni Alfie Evans choruje od 7. miesiąca życia. Lekarzom nie udało się zdiagnozować, z jaką chorobą zmaga się mały pacjent. Jednak wbrew woli rodziców postanowili odłączyć dziecko od aparatury wspomagającej oddychanie, a sądy kilku instancji przyznały rację lekarzom. Stwierdzono bowiem, że nie ma ratunku dla dziecka.

O możliwość kontynuowania terapii – już nie w Liverpoolu, a w Rzymie – zabiegał papież Franciszek. „Jednym Panem życia od poczęcia do naturalnej śmierci jest Bóg. Naszym obowiązkiem jest robić wszystko, by zadbać o życie”– mówił papież Franciszek. Gotowość przyjęcia chłopca wyraziły trzy prestiżowe szpitale.

Tymczasem brytyjski sąd zdecydował nie tylko o odłączeniu dziecka od aparatury, ale też o podaniu mu środków de facto przyspieszających śmierć. Egzekucję opóźniła decyzja o nadaniu dziecku włoskiego obywatelstwa.

Bezprecedensowa decyzja włoskich władz ma na celu umożliwienie przewiezienia dziecka do watykańskiego szpitala Bambino Gesu w Rzymie. Tu lekarze gotowi są kontynuować diagnozowanie i terapię. Starania o uratowanie dziecka znana placówka pediatryczna podjęła na polecenie papieża Franciszka, który w ubiegłą środę przyjął na audiencji ojca Alfiego.

W Liverpoolu przebywa dyrektor watykańskiej placówki medycznej dr Mariella Enoc. Powiedziała ona dziennikarzom, że Alfie jest podłączony do respiratora, a personel medyczny szpitala jest gotów odlecieć z chłopcem do Rzymu samolotem, udostępnionym przez włoską minister obrony Robertę Pinotti. Cały czas strona włoska prowadzi zabiegi dyplomatyczne o to, by władze brytyjskie zgodziły się na przewiezienie Alfiego do Rzymu.

Rodzina Alfiego Evansa bardzo prosi o modlitwę!

[Na podstawie serwisu informacyjnego: tvp.info, wprost.pl, Radio Maryja, dziennik.pl i in. - 24.04.2018 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (DodgertonSkillhause) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag