Praga: 18. Marsz dla Życia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W stolicy Czech, Pradze, odbył się 18. Marsz dla Życia. Pierwszym punktem programu była uroczysta Msza św., sprawowana na Hradczanach, w Katedrze Świętych Wita, Wacława i Wojciecha, siedzibie arcybiskupów praskich i prymasa Czech.

W czasie homilii kardynał Dominik Duka powiedział o konieczności traktowania każdego poczętego dziecka jako osoby. Zwrócił uwagę na fakt, że Święta Zmartwychwstania Pańskiego sprzyjają myśleniu o poczętych, a nienarodzonych dzieciach jako życzących w Jezusie Chrystusie.

Kardynał podziękował zebranym za świadectwo życia Ewangelią. Stwierdził, że dzisiejszy widok katedry szczelnie wypełnionej rodzinami i dziećmi, na pewno wzbudziłby radość wielkich orędowników obrony życia, jakimi byli: św. Jan Paweł II oraz prascy arcybiskupi - kardynałowie Josef Beran, František Tomášek i Miloslav Vlk.

Dramat aborcji, który w Czechach wciąż trwa, przypominały złożone na ołtarzu czerwone róże. Było ich 53, tyle ile średnio każdego dnia w czeskich szpitalach jest dokonywanych aborcji.

Następnie u podnóża Hradczan odbył się festyn rodzinny. Po jego zakończeniu uczestnicy przeszli głównymi ulicami Pragi na Plac św. Wacława, gdzie pod pomnikiem Patrona Czech kard. Dominik Duka udzielił specjalnego błogosławieństwa.

Organizatorem Marszu dla Życia był czeski Ruch dla Życia. W trakcie Marszu przypomniano dzieła służące ochronie poczętego życia, takie jak np. program „Nie sądzimy. Pomagamy”.

[Na podstawie serwisu informacyjnego Radio Watykańskie (o. Hieronim Kaczmarek OP) – 07.04.2018 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (Aqwis - praca własna) - CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4662684

 

Skorzystaj z dobrego programu do wypełniania PITów,
podaruj 1% podatku na obronę życia i rodziny
KRS 0000249454
 
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.