Niemcy: Dzieci nienarodzone są czasem niechciane…

Nuncjusz apostolski w Niemczech zaapelował o większą ochronę życia poczętych dzieci. Podczas przyjęcia wydanego z okazji pięciolecia pontyfikatu Papieża Franciszka, abp Nikola Eterović powiedział, że prawa człowieka od 70 lat są powszechnie przyjęte, ale wciąż zagrożone. Nuncjusz zaapelował też o wzmocnienie rodziny.

Przyjęcie odbyło się siedzibie Nuncjatury w Berlinie, gdzie przybyło wielu przedstawicieli świata polityki. W ich obecności abp Eterović przypomniał o konieczności poszanowania życia, wolności i o nienaruszalności osoby.

Odnosząc się do zbliżającej się 70. rocznicy podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka abp Eterović zauważył, że szczególnie życie dzieci poczętych jest wciąż zagrożone. Dzieci nienarodzone są czasem niechciane, "tylko dlatego, że są chore czy zdeformowane, albo z powodu egoizmu dorosłych" powiedział nuncjusz, cytując Papieża Franciszka.

Abp Eterović opowiedział się również za większym wsparciem dla rodziny, która - jak stwierdził - "jest naturalną i fundamentalną komórką społeczeństwa" i ma prawo do ochrony ze strony państwa i społeczeństwa.

Nuncjusz ponownie zacytował Franciszka, bolejącego nad tym, że "zwłaszcza na Zachodzie rodzina jest uważana za instytucję przestarzałą. Zamiast stabilności projektu definitywnego preferowane są dzisiaj więzi przelotne". Rodzina tymczasem zbudowana jest na związku mężczyzny i kobiety, otwartych na potomstwo.

Nuncjusz apostolski w Niemczech podziękował też w imieniu papieża Franciszka wszystkim państwom, które przyjęły uchodźców. Jego zdaniem, nie wolno zapominać, że większość z uchodźców chętnie zostałaby we własnej ojczyźnie, ale ze względu na "dyskryminację, prześladowania, biedę i zniszczone środowisko" zmuszeni oni byli do opuszczenia swoich ziem.

[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI via Deon - 15.03.2018 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (GaborfromHungary) - FP

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.