USA: Apel biskupów o wprowadzenie klauzuli sumienia i mailowy szturm na Kongres

Bezwzględny atak na sumienia lekarzy, położnych, pielęgniarek i pozostałego personelu medycznego w kwestii aborcji musi być natychmiast powstrzymany.

Amerykańscy biskupi we wspólnym oświadczeniu wezwali całe społeczeństwo do modlitwy i podjęcia konkretnych działań w kierunku ustawowego wprowadzenia klauzuli sumienia dla pracowników służby zdrowia.

Pod apelem podpisali się: metropolita Nowego Jorku kard. Timothy Dolan oraz abp Joseph E. Kurtz, przewodniczący w episkopacie Stanów Zjednoczonych odpowiednio komisjom ds. życia i wolności religijnej. Zaapelowali oni do wiernych o szturm na Kongres w postaci maili, smsów i telefonów domagających się wprowadzenia w życie klauzuli sumienia.

Biskupi stwierdzili, że wszyscy, bez względu na postawę wobec przerywania ciąży, powinni zgodzić się co do tego, że nikogo nie wolno zmuszać do udziału w aborcji i tym samym łamać jego sumienie.

Obecnie Amerykanie mają do wyboru albo wspieranie aborcji, albo całkowite opuszczenie systemu opieki zdrowotnej. Kongres Stanów Zjednoczonych decyzję w sprawie klauzuli sumienia ma podjąć do 23 marca br.

[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI via Deon - 11.03.2018 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (wax115) - FP

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.