Ochrona dzieci priorytetem!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na całym świecie dzieci wciąż padają ofiarą wszelkiego rodzaju nadużyć, przemytu, handlu niewolnikami i ludzkimi organami, a także są rekrutowane jako żołnierze. Wszystkie te doświadczenia w okresie dojrzewania blokują ich rozwój i powodują ryzyko, że bez odpowiedniej pomocy, najmłodsi mogą stać się „straconym pokoleniem”.

Na te smutne prawdy zwrócił uwagę Stały Obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ w Genewie, abp Ivan Jurkovič. Watykański dyplomata wezwał wszystkie organizacje do uznania za priorytet zapewnienie bezpieczeństwa i opieki dzieciom.

„Dobro dzieci powinno być podstawową i bezwarunkową zasadą postępowania we wszystkich okolicznościach humanitarnych” – powiedział abp Jurkovič, który zabrał głos podczas 37. sesji Rady Praw Człowieka.

Hierarcha przypomniał słowa Papieża Franciszka, że „Lud, który nie troszczy się o osoby starsze i dzieci oraz młodzież, nie ma przyszłości, ponieważ niszczy pamięć i obietnicę”. (Franciszek, Solidarność między pokoleniami. Przesłanie z okazji 47. Tygodnia Społecznego Katolików Włoskich, L’OR pol. 2013, nr 11, s. 33.)

[Na podstawie serwisu informacyjnego Radio Watykańskie – 06.03.2018 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (jppi) - FP

 

Skorzystaj z dobrego programu do wypełniania PITów,
podaruj 1% podatku na obronę życia i rodziny
KRS 0000249454
 
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.