Włochy: Coraz więcej rozwodów i separacji

Mianem "cichej rewolucji" określają postępujący i stały wzrost rozpadu rodziny autorzy najnowszego raportu na temat sytuacji społecznej i polityczno-gospodarczej Włoch. Publikację wydał Instytut Eurispes.
 
We Włoszech statystycy odnotowują coraz większą liczbę separacji i rozwodów. Te pierwsze wzrosły w ciągu ostatnich 20 lat o 30 proc. (z ok. 50 tysięcy w 1991 r. do 89 tysięcy w 2011 r.), te drugie o 17,5 proc. (odpowiednio 27 tys. i 53 tysiące).

Autorzy „Rapporto Italia 2018” podkreślają, że na separację albo rozwód decydują się coraz częściej ludzie już niemłodzi. "W ostatnich latach nietrwałość małżeństwa dotyka coraz częściej także dojrzalsze wiekowo grupy ludności" - stwierdza Eurispes.

Od 1991 r. o 12 proc. wzrosła liczba przypadków, gdy żona w chwili rozwodu należy do grupy wiekowej 40-49 lat. Mężczyźni w tym samym przedziale wiekowym stanowią 42,5 proc. starających się o rozwód.

Jednocześnie ludzie młodzi - w wieku od 20 do 29 lat - rozwodzą się coraz rzadziej. Kobiety w tym wieku stanowią tylko 2,5 proc. rozwodzących się, a mężczyźni zaledwie 0,7 proc. Co ciekawe, ludzie pracujący zawodowo rozwodzą się znacznie częściej niż bezrobotni.

[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI – 01.02.2018 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (presto44) - FP

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.