Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Spotkania Małżeńskie – bardzo popularne

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie prężnie rozwija się w kolejnych krajach, w tym Stanach Zjednoczonych. W Warszawie obradował międzynarodowy zarząd stowarzyszenia. Za pierwszorzędny cel na najbliższe miesiące uznano opracowanie nowego programu przygotowującego kolejnych animatorów do prowadzenia rekolekcji.
 
Uczestnicy zebrania podsumowali inicjatywy prowadzone przez Stowarzyszenie we wszystkich krajach, w których odbywały się one w ciągu ostatniego półrocza. Podkreślono dynamikę rozwoju Spotkań. Uznano, że szczególnie ważne było przeprowadzenie rekolekcji w Irkucku na Syberii.
 
W zebraniu udział wzięli aktualni liderzy stowarzyszenia z Łotwy, z Białorusi, Ukrainy oraz założyciele Spotkań Małżeńskich: Irena i Jerzy Grzybowscy. W części zebrania uczestniczył przewodniczący Komisji do Spraw Świeckich Ukraińskiego Kościoła Grekokatolickiego.
 
Członkowie Stowarzyszenia zwracali uwagę, że w Spotkaniach Małżeńskich owocnie uczestniczą zarówno małżeństwa młode, dosłownie świeżo po ślubie, jak i małżeństwa z dużym stażem wspólnego pożycia oraz związki przeżywające kryzysy.
 
Najmłodsi otrzymują ważne drogowskazy na wspólną przyszłość, szczególnie wtedy, gdy nie wynoszą dobrych wzorców z domów rodzinnych. Natomiast dla małżeństw dotkniętych kryzysem jest to często "ostatnia deska ratunku", zasadniczo dobrze wykorzystana.
 
„Dziękujemy Panu Bogu za dar dialogu jako drogi duchowości. Jeżeli mamy przyjąć charyzmat i misję Spotkań Małżeńskich jako dar od Pana Boga, to powinniśmy przyjąć go w pełni we wszystkich krajach, we wszystkich Ośrodkach - powiedział Jerzy Grzybowski.
 
Podczas obrad wskazywano, że potrzebne jest dbanie o formację animatorów, pozwalającą realizować zatwierdzoną przez Kościół misję Stowarzyszenia.
 
Co ciekawe, w czynną pracę animatorską na Łotwie włączają się biskupi tego kraju. Zaświadczenie o byciu członkiem Stowarzyszenia mają: bp Edvards Pavlovskis, ordynariusz diecezji Jelgava oraz bp Viktors Stulpins, ordynariusz Liepaia (Libawa).
 
Spotkania Małżeńskie to zatwierdzone przez Stolicę Apostolską międzynarodowe stowarzyszenie wiernych. Podstawową formą działalności Spotkań są trzydniowe rekolekcje zamknięte, podczas których mąż i żona, pod kierunkiem trzech par małżeńskich, księdza i animatorów Stowarzyszenia, są zachęcani do dialogu małżeńskiego, opartego na doświadczeniach psychologii komunikacji, teologii i nauki Kościoła, a zmierzającego do odkrycia na rodziny jako komunii osób inspirowanych wzajemną miłością.
 
Oprócz Rekolekcji Podstawowych, Stowarzyszenie ma w swojej ofercie kursy przygotowawcze do sakramentu małżeństwa oraz rekolekcje dla powtórnych związków po rozwodzie (tzw. małżeństw niesakramentalnych).
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI (pk) – 14.12.2015 r.]

Zdjęcie: Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowe

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag