Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Wielka Brytania: Finansowa zachęta do karmienia piersią

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Oferowanie kuponów zakupowych dla matek niemowląt zachęca je do karmienia piersią - wynika z badań opublikowanych w JAMA-Pediatrics.

Programem objęto 10 tys. matek w trzech sąsiadujących ze sobą hrabstwach w środkowej Anglii. Region ten charakteryzuje się niskim poziomem upowszechnieniu karmienia piersią. Zaledwie 40 proc. matek karmi swoje niemowlęta piersią.

Kobietom zaproponowano bony zakupowe w wysokości do 200 funtów. Bonami można było zapłacić za artykuły spożywcze, artykuły gospodarstwa domowego, zabawki, ubrania, książki, płyt DVD lub muzykę. Bony przyjmowały supermarkety oraz inne sklepy biorące udział w programie badawczym prowadzonym przez Uniwersytet w Sheffield.

Okazało się, że wskaźniki karmienia piersią wzrosły. Jak relacjonowały matki-respondentki, podpisanie umowy zobowiązującej je do karmienia piersią w zamian za gratyfikację finansową bardzo je zmotywowało. Media opisywały wiele konkretnych przypadków matek, które dzięki udziałowi w programie przełamały bardzo różne opory i długo karmiły naturalnie swoje maleństwa.

Jedną z bohaterek takich historii jest 29-letnia Fiona. Kobieta rozważała karmienie piersią, gdy była jeszcze w ciąży. Ponieważ w grę wchodziło rozwiązanie ciąży przez cesarskie cięcie, obawiała się wielkich trudności. Fiona potrzebowała wieloaspektowej motywacji i zgłosiła się do programu. Bony traktowała, po prostu, jako nagrodę rzeczową za swój trud: „Pomogły mi pozostać na tej drodze - nie zrezygnowałam i nie złapałam za butelkę. Karmiłam bardzo długo”. Fiona wydała bony na zakup prezentów z okazji pierwszych urodzin swojej córki.

Bony okazały się dla wielu kobiet bardzo konkretnym wsparciem, nie tylko finansowym. „Były dla mnie jak kamienie milowe na drodze, przechodziłam od jednego do drugiego” – mówi jedna z matek.

Poziom karmienia piersią w Wielkiej Brytanii jest jednym z najniższych na świecie. W niektórych rejonach karmione jest w ten sposób zaledwie 12 proc. niemowląt w wieku od 6 do 8 tygodni.

[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI Polska na podstawie serwisu informacyjnego BBC News/ Health (Katie Silver) – 11.12.2017 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (andyk) - FP

Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowegooglepluslogo1
materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag