Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

USA: Zwierzchnicy religijni wspólnie przeciw gender

W Stanach Zjednoczonych zwierzchnicy religijni razem wystąpili przeciw ideologii gender, panoszącej się w amerykańskim społeczeństwie. Szerzenie fałszywej idei, że mężczyzna może być lub stać się kobietą i vice versa, jest głęboko niepokojące – możemy przeczytać w otwartym liście 20 przedstawicieli różnych religii w USA. Dokument zatytułowany "Stworzył mężczyznę i kobietę” („Created Male and Female") został opublikowany m.in. na stronie Konferencji Episkopatu USA.

Sygnatariusze listu stwierdzają, że gender to ideologia krzywdząca jednostki i społeczeństwa poprzez sianie zamętu oraz zwątpienia w siebie. Stawia ona ludzi przed wyborem: albo będą postępować wbrew rozumowi, odrzucając prawdę, albo będą musieli stawić czoła marginalizacji, czy nawet bardzo konkretnym formom represji.

Autorzy listu zwracają uwagę, że szczególnymi poszkodowanymi są dzieci, którym mówi się, że mogą "zmienić" swoją płeć. Młodzi ludzie podejmują bardzo ryzykowne terapie hormonalne, które niekorzystnie wpływają na ich rozwój oraz w poważnym stopniu narażają na bezpłodność.

Wśród osób, które list podpisały znajdują się biskupi odpowiedzialni za cztery komisje w episkopacie, zajmujące się małżeństwem, rodziną, wolnością religijną, ekumenizmem i dialogiem międzyreligijnym. Swoje podpisy złożyli również przedstawiciele 16-tu amerykańskich wspólnot m.in. prawosławnej, anglikańskiej, luterańskiej czy nawet muzułmańskiej.

Sygnatariusze mają nadzieję, że list ten dotrze do wiadomości publicznej i ukaże, że stworzenie człowieka jako mężczyzny i kobiety jest dobrem. Mają nadzieję na „ponowne docenienie piękna różnic seksualnych w naszej kulturze i na autentyczne wsparcie dla tych, którzy doświadczają konfliktu z ich nadaną przez Boga seksualną tożsamością".

[Na podstawie serwisu informacyjnego Radio Watykańskie – 19.12.2017 r.; także: usccb.org/news – 15.12.2017 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (davidpwhelan) - FP
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag