Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Inicjatywa „Zatrzymaj aborcję” już w Sejmie

W biurze podawczym Sejmu RP złożono obywatelski projekt ustawy wykreślający z prawodawstwa przesłankę eugeniczną. Pod wnioskiem podpisało się ponad 830 tys. osób.

Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza „Zatrzymaj aborcję”, a w jej ramach projekt ustawy i zbiórka podpisów zaistniały dzięki Fundacji „Życie i Rodzina” oraz CitizenGO Polska.

„Pod projektem ustawy przyznającej prawo do życia także dzieciom chorym i niepełnosprawnym podpisało się ponad 830 tys. Polaków. (…) Jest to wynik ogromnego poruszenia społecznego, jest to wynik wrażliwości Polaków na los dzieci słabszych i chorych” – powiedziała dziennikarzom inicjatorka projektu Kaja Godek.

Inicjatywa „Zatrzymaj aborcję” ma jeden postulat: wykreślenie z polskiego prawa możliwości zabicia dziecka ze względu na podejrzenie wady wrodzonej, choroby lub niepełnosprawności.
 
Zapis, który zezwala na aborcję eugeniczną brzmi: "Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy: badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu". Na mocy tego zapisu, w polskich szpitalach w 2016 r. uśmiercono 1042 dzieci w prenatalnej fazie życia.
 
Zgodnie z ustawą o inicjatywie obywatelskiej, od chwili złożenia podpisów w Sejmie parlament ma trzy miesiące na wyznaczenie terminu pierwszego czytania projektu ustawy, zatem powinno to nastąpić do 28 lutego przyszłego roku.

[Na podstawie serwisu informacyjnego Radio Watykańskie – 30.11.2017 r.; także eKAI – 30.11.2017 r.]

Zdjęcie: Archiwum HLI PL
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag