Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Austria: Trybunał Konstytucyjny zrównał pary jednopłciowe z małżeństwami

Trybunał Konstytucyjnego Austrii ogłosił decyzję o przyznaniu statusu małżeństwa parom tej samej płci. Trybunał orzekł, że prawne różnice pomiędzy małżeństwem, a zarejestrowanym związkiem jednopłciowym - możliwym w Austrii od 2010 r. - zatarły się przez ostatnie lata. W związku z tym przepisy zabraniające „małżeństw jednopłciowych” są dyskryminacyjne i postanowił, że w całym kraju wolno będzie zawierać takie małżeństwa.
 
Dotychczasowe regulacje prawne dotyczące par homoseksualnych będą obowiązywać tylko do końca 2018 r. W kolejnym roku również do takich par będzie się odnosić i stosować prawo małżeńskie.
 
Krytyka Trybunału Konstytucyjnego po wydaniu wyroku w sprawie "małżeństwa dla wszystkich" rozbrzmiewa z różnych stron. Orzeczenie Trybunału spotkało się z mocnym sprzeciwem Kościoła katolickiego.
 
„To niepokojące, że nawet sędziowie Trybunału Konstytucyjnego stracili świadomość szczególnego charakteru małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety, który jest nieporównywalny do innych związków” – powiedział agencji Kathpress arcybiskup Wiednia kard. Christoph Schönborn.
 
„Jeśli Trybunał Konstytucyjny zaprzecza niepowtarzalności i wyjątkowości statusu prawnego małżeństwa, które opiera się na odmienności płci, zaprzecza rzeczywistości” – zaznaczył hierarcha.
 
Kard. Schönborn dodał, że ta decyzja nie tylko „nie przysłuży się w żaden sposób społeczeństwu, ale raczej okaleczy wszystkich – tych których chce chronić i tych, którzy powinni być chronieni”.
 
Natomiast Austriackie Stowarzyszenie Rodzin Katolickich (KFÖ) zwróciło uwagę, że sędziowie Trybunału w swojej decyzji całkowicie zanegowali samą naturę małżeństwa - otwartość na zrodzenie wspólnych dzieci.
 
Stowarzyszenie spodziewa się teraz, że Trybunał Konstytucyjny będzie zwracał jednakową uwagę na prawa dzieci, szczególnie tych, które mają być przekazane do adopcji. Oczekuje gwarancji, że prawa dzieci wynikające z międzynarodowej Konwencji o prawach dziecka, którą Austria ratyfikowała, będą w pełni przestrzegane.
 
Z kolei przewodniczący Akcji Katolickiej w Austrii wezwał Kościół do "wyjaśnienia znaczenia oraz wartości małżeństwa sakramentalnego".
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego Kathpress via Radio Watykańskie – 06.12.2017 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (dieraecherin) - FP
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag