Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

O interdyscyplinarnym leczeniu niepłodności

Sfera płodności jest istotnym zagadnieniem zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów. Zgodnie z całościowym spojrzeniem na zdrowie prokreacyjne, niepłodność i zaburzenia cyklu płciowego są objawem wielu chorób i zaburzeń organizmu. Nie można ich więc rozpatrywać w ramach tylko jednej specjalności, czy dziedziny medycyny. Złożona etiopatogeneza niepłodności i zaburzeń cyklu rozrodczego wynika z fizjologii rytmów biologicznych rządzących płodnością. Jest ona niezwykle podatna na działanie czynników endo- i egzogennych.
 
Wpływ rozwoju cywilizacji na nasz organizm w sferze zdrowia prokreacyjnego jest niezaprzeczalny. Coraz częściej występujące zaburzenia odporności, choroby autoimmunologiczne oraz alergie stanowią niezwykle ważny aspekt medycyny prokreacji. Dlatego zrozumienie wzajemnego oddziaływania układu hormonalnego i immunologicznego oraz ich wpływ na przebieg cyklu płciowego wydaje się kluczowe, aby podejmować dalsze postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne.
 
W związku z powyższym, Katedra i Zakład Fizjologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego podjęły się zorganizowania konferencji naukowej zatytułowanej „Interdyscyplinarne leczenie niepłodności. Fizjologiczne aspekty regulacji cyklu miesiączkowego i spermatogenezy”.
 
Tym razem tematyka konferencji ogniskuje się wokół  endometriozy. Złożona etiopatogeneza tej niejednorodnej jednostki nozologicznej wymaga współpracy wielu specjalistów medycyny zachowawczej oraz inwazyjnej. Endometrioza jest więc doskonałym przykładem, jak wielokierunkowe postępowanie: leczenie zaburzeń hormonalnych, immunologicznych, alergii, zmiany stylu życia i diety, w połączeniu z wysokospecjalistyczną terapią chirurgiczną dają największe szanse na zdrowie pacjentów.
 
Do zobaczenia w dniu 10 marca 2018 r. na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.
 
W imieniu Komitetu Organizacyjnego - Katedry i Zakładu Fizjologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz SKN „Fizjologia Płodności” -
 
Dr n. med. Aleksandra Maria Kicińska,
Kierownik Naukowy Konferencji.
 
[Inf. wł. Komitetu Organizacyjnego]
 
Zdjęcie: MorgueFile (mensatic) - FP
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag