USA: Biskupi przygotują dokument o rodzinie

Amerykańscy biskupi opracują wspólny dokument o duszpasterstwie małżeństw i rodzin w świetle adhortacji „Amoris laetitia”. Decyzję tę podjęli na jesiennej sesji konferencji episkopatu. Choć w USA istnieje specjalna komisja ds. interpretacji papieskiej adhortacji o rodzinie, do tej pory biskupi nie zajęli wspólnego stanowiska w tej sprawie.
 
Dokument ma być gotowy za dwa lata. Zapowiedziano, że będzie uwzględniał 50. rocznicę encykliki „Huamnae vitae”. Biskupi bowiem zauważają, że stosowanie się do nauczania Pawła VI o odpowiedzialnym rodzicielstwie ma poważny wpływ na jakość życia rodzinnego. Okazuje się, że małżeństwa po katolicku otwarte na życie są o wiele trwalsze. Zaledwie 2 proc. z nich decyduje się na rozwód.
 
Mówiąc o recepcji papieskiego dokumentu bp Robert Baron przyznał, że w Stanach Zjednoczonych jest ona bardzo słaba. Dyskusja skupiła się na kontrowersyjnym przypisie dotyczącym Komunii św. dla rozwodników żyjących w związkach niesakramentalnych. W ten sposób przeoczono wielkie bogactwo tego dokumentu i jest to wielka tragedia – stwierdził bp Baron.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego: Radio Watykańskie – 15.11.2017 r.]
 
Zdjęcie: Wikipedia (Par Original téléversé par Basilica1 sur Wikipedia anglais — Transféré de en.wikipedia à Commons par EyOne) - DP, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3878518
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.