Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Mama bliźniąt tym razem urodzi trojaczki

Rodzina mieszkająca w stanie Maryland (USA) wychowuje 6-letniego synka i 2-letnich bliźniaków. Państwo Tolbert oczekują na kolejne narodziny. Prowadzący ciążę ginekolog aż zaniemówił z wrażenia, gdy odkrył, że jego pacjentka tym razem poczęła trojaczki.
 
Prawdopodobieństwo, że u tej samej kobiety dwa razy z rzędu dochodzi do ciąży mnogiej jest nieduże i wynosi mniej niż raz na 1000 urodzeń. A tu jeszcze taki układ: jedno dziecko, dwoje, troje…. I to przy naturalnym poczęciu.
 
"Bardzo rzadko zdarza się, aby kobieta miała bliźnięta, a następnie naturalne trojaczki” – potwierdza dr Rami Tabbarah z Inova Women's Hospital.
 
Pani Tolbert ze śmiechem mówi, że na oryginalną nowinę przygotowywano ją powoli. Wiedziała już, że święci się coś dziwnego, gdy położna zaczęła ją pytać o ciąże mnogie w bliższej i dalszej rodzinie z obu stron. W końcu 28-letniej mamie powiedziano, że ma uwarunkowaną genetycznie zdolność do hiperowulacji, czyli jednoczesnego uwolnienia w cyklu miesiączkowym więcej, niż jednej dojrzałej komórki jajowej.
 
Pan Tolbert dowiedział się o radosnej niespodziance w systemie obrazkowym. Na jego powrót z pracy czekały rozpięte na sznurki trzy kaftaniki i zdjęcie z badania USG. "To było zbyt mocne uderzenie. Chyba zemdlałem, bo padłem na łóżko i kiedy się obudziłam, była już późniejsza godzina niż ta, o której zawsze wracam z pracy…”.
 
Na szczęście pierwszy szok szybko minął. Oboje rodzice mówią, że „niespodziankowa” ciąża jest dla nich prawdziwym błogosławieństwem i z niecierpliwością czekają na narodziny swoich dzieci. Tym bardziej, że teraz są to trzy córeczki!
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego Fox News/ Health – 13.11.2017 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (svklimkin) - FP
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag