Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Francja zaniedbała ochronę dzieci przed wykorzystaniem seksualnym

Według informacji ministra ds. równouprawnienia, francuski rząd ma rozważyć zmianę przepisów dotyczących tzw. wieku przyzwolenia (inaczej: wiek zgody), czyli ustalonego prawnie minimalnego wieku, od którego dana osoba jest uznana za zdolną do wyrażenia ważnej prawnie zgody na podjęcie aktywności seksualnej z inną osobą.

Minister Marlene Schiappa przekazała mediom, że rząd rozważa ustanowienie wieku, poniżej którego małoletni będzie bezwzględnie chroniony. Podjęcie czynności seksualnej z osobą w wieku ochronnym będzie traktowane jako poważne przestępstwo (wykorzystanie seksualne), a osoba dopuszczająca się takiej czynności lub doprowadzająca do niej poniesie odpowiedzialność karną.

Francuskie władze przejrzały na oczy po dwóch bulwersujących przypadkach uniewinnienia mężczyzn, którzy zgwałcili 11-letnie dziewczynki. Wprawdzie we Francji wiek zgody wynosi 15 lat, ale oskarżający o gwałt prokuratorzy wciąż muszą udowodnić przed sądem, że do czynności seksualnej doszło bez zgody osoby małoletniej.

W wywiadzie udzielonym francuskiej stancji telewizyjnej BFM Politique, minister Schiappa powiedziała, że jako członek rządu "nie mogła reagować na decyzje sądu", ale rozważa wprowadzenie rozwiązań, dzięki którym "poniżej pewnego wieku ... nie będzie debaty na temat seksualnej zgody dziecka".

Pomimo obowiązywania regulacji prawnych dotyczących wieku zgody, we Francji nie ma obecnie żadnych przepisów określających stosunek płciowy z osobą w wieku ochronnym jako zgwałcenie. Jeśli prokurator nie udowodni przemocy lub przymusu, pedofile mogą być oskarżeni wyłącznie o molestowanie seksualne małoletniego, za co grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności i grzywna w wysokości 75 tys. euro.

[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI Polska na podstawie serwisu informacyjnego BBC News/ World/ Europe – 13.11.2017 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (clarita) - FP

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag