Wielka Brytania: Życie straciło 8 mln poczętych dzieci…

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Po legalizacji aborcji w Wielkiej Brytanii (1967 r.) na skutek przerywania ciąży życie straciło 8 mln poczętych dzieci. O tej narodowej tragedii przypomnieli we wspólnym liście katoliccy biskupi Anglii, Szkocji i Walii.

W tym roku przypada smutna 50. rocznica przyjęcia przez brytyjski parlament Abortion Act 1967 – ówcześnie jednej z najbardziej liberalnych ustaw regulujących warunki dopuszczalności przerywania ciąży. Zgodnie z obowiązującym prawem można było legalnie dokonać aborcji do 28. tygodnia trwania ciąży.

Wspominając ofiary aborcji, biskupi zaapelowali do brytyjskiego społeczeństwa o przemianę serc oraz modlitwę i post w intencji poczętych dzieci. W swoim liście hierarchowie proszą nauczycieli i rodziców, by uczyli poszanowania dla życia. Dziękują też wszystkim, którzy sprzeciwiają się aborcji, a zwłaszcza młodym. Są oni, jak przyznają, zachętą dla Kościoła i społeczeństwa.

Głębokim smutkiem napawają biskupów aborcje dzieci prenatalnie chorych lub niepełnosprawnych, a także odmawianie szacunku pracownikom służby zdrowia, którzy odwołują się do klauzuli sumienia.

Przedstawiciele brytyjskich episkopatów zwrócili się również do tych, którzy dopuścili się aborcji. Biskupi zachęcają ich, by szukali Bożego przebaczenia w sakramencie pokuty i pojednania.

[Na podstawie serwisu informacyjnego: Radio Watykańskie – 25.10.2017 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (Oscared) - FP

 

Skorzystaj z dobrego programu do wypełniania PITów,
podaruj 1% podatku na obronę życia i rodziny
KRS 0000249454
 
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.