Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Kongres USA: Zakaz aborcji po 20. tygodniu od poczęcia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Większością głosów, 237 do 189, Izba Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych przyjęła 4 października zakaz wykonywania aborcji po 20. tygodniu życia płodowego dziecka.
 
Wyjątki od tej zasady to zagrożenie życia matki oraz dwie przyczyny jurydyczne: poczęcie w wyniku zgwałcenia lub kazirodztwa.
 
"Ustawa o ochronie nienarodzonego dziecka, zdolnego do odczuwania bólu" modyfikuje federalny Kodeks karny. Ustawa przewiduje kary grzywny i pięciu lat więzienia dla każdego, kto dokonuje lub próbuje dokonać aborcji po 20. tygodniu ciąży licząc od poczęcia dziecka. Jednak kobieta, która poddała się aborcji z naruszeniem prawa, nie będzie oskarżona o popełnienie przestępstwa.
 
Według ustaleń współczesnej medycyny, dziecko w łonie matki na pewno odczuwa ból po upływie 20 tygodni od poczęcia. Lekarze są zgodni, że zdolność do doświadczania bólu wiąże się z rozwojem kory mózgowej. Gdy kora połączy się z pozostałą częścią mózgu, płód jest zdolny do odczuwania bólu w taki sam sposób, jak noworodki wcześniacze.
 
Pod koniec września przewodniczący komisji episkopatu USA ds. obrony życia kard. Timothy M. Dolan wysłał do członków Izby Reprezentantów list otwarty. Zachęcał w nim kongresmenów do wsparcia pełnej ochrony prawnej poczętych dzieci, a także do pilnego zajęcia się problemami kobiet w ciąży kryzysowej. Właściwym rozwiązaniem jest bowiem troska zarówno o matkę, jak i o dziecko.
 
Kard. Dolan skrytykował "godne ubolewania praktyki dokonywane na płodach w wielu klinikach aborcyjnych", możliwe z powodu liberalnego ustawodawstwa na rzecz aborcji.
 
Zdaniem hierarchy, "Ustawa o ochronie nienarodzonego dziecka, zdolnego do odczuwania bólu" jest dobrym rozwiązaniem, możliwym do przyjęcia zarówno przez obrońców życia, jak i zwolenników tzw. wolnego wyboru. Zaproponowane w niej rozwiązania chronią dzieci oraz matki, które poważnie ryzykują życie poddając się aborcji w zaawansowanej ciąży.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI - 05.10.2017 r.]
 
Zdjęcie: DP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowe

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag